דף הבית חינוך ולימודים לימודי תעודה ומקצוע מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
טום ברגר 29/11/11 |  צפיות: 1646

בחינת בגרות היא בחינה אשר מסכמת את כל החומר שנלמד במהלך שנות הלימוד, ומראה את הידע שצבר התלמיד ואת יכולת ההבנה שלו במקצוע הספציפי בו הוא נבחן. הבחינה מתקיימת באחת מכיתות הלימוד בבית־הספר. הבחינה אורכת מספר שעות, בהתאם למספר יחידות הלימוד, כמות השאלות ועוד. בחינות בגרות מתקיימות בשני אופנים שונים: בחינת בגרות בכתב ובחינה מעשית. ישנם מקצועות ספציפיים אשר חלק ממרכיב הציון בתעודת הבגרות הוא עבודה המוגשת על ידי התלמיד כעבודת מחקר על נושא מסוים שנבחר.

התהליך בו מתקיימת בחינת הבגרות

כל תלמיד מקבל את שאלון הבחינה, ומחברת עליה מדבקה ובה פרטי תעודת הזהות שלו, מספר הכיתה, שם בית הספר, מספר יחידות הלימוד ומועד הבחינה.  בדף נפרד מצורף מידע על מבנה השאלון, משך הבחינה, חומר עזר במידה ומותר לשימוש, והערות או הוראות מיוחדות במידה וקיימות כאלו. התלמיד עונה על שאלות הבחינה ובסיום הזמן המוקצב הוא מעביר את מחברתו לידי הבוחן, כאשר את השאלון הוא יכול להשאיר ברשותו, למעט מקרים בהם השאלון הינו חלק בלתי נפרד ממחברת התשובות.

מקצועות החובה בבחינות הבגרות

בכדי להיות זכאים לתעודת בגרות יש להיבחן במספר בחינות (ביניהן בנושאי חובה) כאשר מינימום ההיקף הוא של 21 יחידות לימוד. להלן פירוט יחידות הלימוד המינימאליות בכל מקצוע:

מתמטיקה – 3 יח"ל, אנגלית – 3 יח"ל, תנ"ך – 2 יח"ל, אזרחות – 1 יח"ל, לשון והבעה – 1 יח"ל, חיבור עברי – 1 יח"ל, מקצוע בחירה ראשי – 5 יח"ל.

יחידות הלימוד הנקבעות מגדירות את רמת חומר הלימוד הנרכש. טווח יחידות הלימוד נע בין יחידת לימוד אחת לחמש יחידות לימוד.

ציוני הבחינות מרוכזים בתעודת בגרות

תעודת בגרות היא תעודה הניתנת מטעם משרד החינוך והתרבות, לכל תלמיד אשר סיים את לימודיו בבית הספר התיכון, ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. בהמשך הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, נדרשים התלמידים כבר בעת ההרשמה למסלול לימודי תואר ראשון, להציג את תעודת הבגרות, כאשר היא מהווה קריטריון חשוב מאוד בקבלתם ללימודים ולפקולטה אליה הם רוצים להירשם. תעודת הבגרות משפיעה גם בקבלה לעבודה כאשר המעסיק מבקש את התעודה כחלק מתהליך מיום המועמדים לתפקיד המוצע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 טום ברגר


 


מאמרים נוספים מאת טום ברגר
 
ביטוח נסיעות – לכל סוגי הנסיעות
היום כולם נוסעים. כשאומרים "נוסעים" מתכוונים מחוץ לארץ. הארץ הקטנה שלנו סגורה מכל עבר וניתן לנסוע ממנה רק באמצעות מטוסים למדינות אחרות, מלבד מדינות ערב המקיפות אותנו בגבולות.

מהנדסים את העתיד
למרות שנדמה כי לימודי ההנדסה תפסו תאוצה בשנים האחרונות ובמקביל להתפתחויות הטכנולוגיות המשמעויות שהתרחשו בעולם, מאז ומעולם היו לימודי הנדסה בבסיס האקדמיה ותחומי ההשכלה הגבוהה. ראשית, חשוב לזכור כי לא כל הסוגים של לימודי הנדסה קשורים להנדסה ממוחשבת. כבר בימי המהפכה התעשייתית התגברה המודעות לחשיבות של לימודי ההנדסה ולהבדל בין לימודים מן הסוגים הזה לתחומים הומאניים.

לימודי תואר שני – לשם מה צריך אותם?
לאחר שלוש שנים, בהן הקדשתם לא מעט זמן ללימודי התואר הראשון שלכם, סיימתם בהצלחה את הלימודים וקיבלתם את התואר הנכסף.

מידע על לימודי קרימינולוגיה
קרימינולוגיה הוא תחום מרתק ביותר, אולם לחלק מן האנשים לא ברור לגמרי מהי מהות התפקיד, מה כוללים לימודי הקרימינולוגיה ומה בדיוק עושים קרימינולוגים? קרימינולוגיה שואפת לענות על סדרה של שאלות חשובות מאוד: מה גורם לאנשים להיות פושעים? האם זו הבחירה שלהם, או שגורמים סביבתיים אחרים השפיעו עליהם? ואיך פושעים יכולים להתקבל מחדש ולהשתלב בהצלחה בחברה?

אוניברסיטת חיפה
הקמפוס של אוניברסיטת חיפה נמצא בצד המזרחי של חיפה, על רכס הכרמל. האוניברסיטה הוקמה ע"י עיריית חיפה והאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963. האוניברסיטה מוכרת כמוסד אקדמאי נחשב מטעמה של המועצה להשכלה גבוהה בישראל, והפקולטה למשפטים שבה נחשבת כיום לאחת מ-100 המוסדות ללימודי משפטים הטובות בעולם.

מהי בחינת בגרות, כיצד היא בנויה
בחינת בגרות היא בחינה אשר מסכמת את כל החומר שנלמד במהלך שנות הלימוד, ומראה את הידע שצבר התלמיד ואת יכולת ההבנה שלו במקצוע הספציפי בו הוא נבחן. הבחינה מתקיימת באחת מכיתות הלימוד בבית־הספר.

מכללת ספיר
מכללת ספיר היא מכללה אקדמאית המעניקה לתלמידיה תואר אקדמאי מוכר, ומציעה מגוון מסלולי לימוד לתעודת תואר. מכללת ספיר מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל ופועלות בה 15 מחלקות אקדמיות, ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז רב-תחומי ללימודי חוץ ומרכז קדם-אקדמי בו פועלות מכינות להשלמת בגרויות ושיפור הידע לקראת תחילת הלימודים.

טיפים לבחירת תואר ראשון
כאשר נרשמים לראשונה לאוניברסיטה, למכללה או לכל מוסד ללימודים אקדמאים, בחירת תחום הלימודים הוא שלב קריטי לקריירה של התלמיד. התחום בו יבחרו צריך לשקף באופן ברור את מטרות הקריירה שלו, אולם לא כל התלמידים יודעים כבר בשלב זה למקד את העדפותיהם למקצוע כזה או אחר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI