דף הבית חוק ומשפט משפחה נישואין אזרחיים – מידע כללי לפני תחילת התהליך
נישואין אזרחיים – מידע כללי לפני תחילת התהליך
Inter-Dev 17/04/13 |  צפיות: 3438

בישראל לעומת זאת, ישנן שתי דרכים עבור הזוג להיות מוכר כזוג נשוי - מערכת הנישואין המוכרת כיום נמצאת תחת בתי דין דתיים, בית הדין הרבני, כלומר על הזוג לבצע טקס נישואין דתי מסורתי, או להיות מוכר כנשוי בחו"ל. היינו, אם זוג ערך נישואים אזרחיים בחו"ל, ונרשם כנשוי, מחוייב משרד הפנים בישראל, ככל שיבקשו בני הזוג, לרשום אותם כנשואים.

מערכת הפועלת בצורה זו הינה מורכבת

בעיקרון, המצב המשפטי בישראל אינו מאפשר לזוג להחליט להתחתן על בסיס נישואין אזרחיים בישראל. זאת, גם אם מדובר בזוג שאינו יכול להינשא בנישואין דתיים, כגון כהן וגרושה, ממזר ועוד.

כאמור, בשל התערבות בית משפט עליון – זוג שהתחתן בחוץ לארץ יוכר כזוג נשוי. עם זאת, יש לציין כי כלפי זוגות אלה קיימות הגבלות מסויימות בכל הנוגע לזכויות משפחתיות ודיני משפחה. הגבלות אלה פוחתות מיום ליום, שכן גם בני זוג החיים על בסיס ידועים בציבור, זכאים להרבה זכויות כמו זוג נשוי כדת משה וישראל. מומלץ להתייעץ בעניין עם עורך דין לגירושין.

כיום קיימים בישראל קולות רבים הקוראים לאפשר לקיים נישואין אזרחיים במדינה. אלה מעלים מספר טענות, הראשית בהן היא כי חוסר הברירה של הזוג המחויב להתחתן בטקס דתי מסורתי הוא כפייה דתית. אחרים התומכים בנישואין ללא התערבות מוסד דתי מעלים לצידם טענות למען זכויות מיעוטים ואנשים אשר אינם מורשים להתחתן לפי הדת היהודית. ישנם הסדרי נישואין והכרות בברית עבור קהילות נוצריות, מוסלמיות ודרוזיות שונות המתקיימות בארץ. עם זאת אין פתרון חוקי ומשפטי עבור זוגות חד-מיניים וזוגות בהם אחד או שני בני הזוג לא מוכרים כמורשים להינשא על פי ההלכה (כאשר אחד מבני הזוג לא יהודי).

מן העבר השני, ישנן טענות כבדות משקל. יש חשש לפתוח נושא זה בצורה של נישואין אזרחיים בישראל. זאת, מפני שיתחילו לרשום ספרי יוחסין, ותיווצרנה קהילות קהילות. החברה בישראל הינה חברה יהודית מסורתית באופיה, ויש לה רצון לשמור על אופיה היהודי של המדינה, לרבות מוסד הנישואין, כך שלא תהיינה תקלות, וכל אחד יוכל להתחתן עם כל אחד, על בסיס הרישום, מה שיהא שונה אם ייפתח הפתח של נישואין אזרחיים בישראל.

לא רק בתי משפט, אלא גם גורמים פוליטיים רבים מנסים להוביל להסדר וחקיקה בדבר התרת נישואין אזרחיים ואף נישואין עבור זוגות חד מיניים. כיום קיימים מספר פתרונות כמו נישואין בחו"ל או תעודות זוגיות, אך אין הם מהווים פתרון מושלם מבחינת מערכת הזכויות והמשפט בארץ. בכנסת היו מספר ניסיונות לעביר הצעות חוק בנושא אשר לא התקדמו לעבר האישור הסופי. בכל הנוגע לנישואין ניתן להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Inter-Dev

שיווק באינטרנט 


מאמרים נוספים מאת Inter-Dev
 
נישואין אזרחיים – מידע כללי לפני תחילת התהליך
17/04/13 | משפחה
נישואין אזרחיים אלה הם נישואים אשר מוכרים בידי גוף מדיני שאינו דתי. מערכת נישואין מסוג זה היא מקובלת מאוד ברחבי העולם. במדינות מערביות רבות נהוג לערוך טקס אזרחי, ורק לאחר מכן, אם ירצה הזוג, טקס דתי מסורתי.

הקושי הרב של נשים עגונות
21/03/13 | משפחה
יש נשים בישראל שסובלות מצעדיו המאוד לא הוגנים של הבעל שלהן. לאחר שמערכת יחסים נקלעת לקשיים מאוד לגיטימיים, אפשר לראות כיצד אישה שראשה על כתפיה תדרוש מבעלה להגיע להסכם מכובד ובכך להיפרד סופית במהלך של גירושין.

הגדלת חזה לאחר הריון והנקה
להיות אמא זה לא אומר שאת לא יכולה להיראות טוב או טוב יותר מאשר לפני ההריון. אחוז גדול של נשים באמת נהנות להיות בהריון ושמחות להיות אמהות. אבל שינויים פיזיים הקשורים להריון יכולים לקחת חלק מהשמחה.

הגדלת חזה לאחר הריון והנקה
להיות אמא זה לא אומר שאת לא יכולה להיראות טוב או טוב יותר מאשר לפני ההריון. אחוז גדול של נשים באמת נהנות להיות בהריון ושמחות להיות אמהות. אבל שינויים פיזיים הקשורים להריון יכולים לקחת חלק מהשמחה. אם את מרגישה כך, את לא לבד.

איפור: סגנונות וטיפים
22/06/11 | נשים - אחר
ישנן הרבה דרכים להתאפר אך יש חשיבות גדולה להתאמת המוצרים והתאמת סגנון האיפור עבור כל מתאפרת. ניתן לומר כי אין נוסחת קסם קבועה יחידה. לכל מתאפרת יש את סוג העור ומבנה הפנים שלה ועל כן מאפרת טובה, תדע להתאים את סוג האיפור, כמות האיפור, הצבעים ואופן האיפור עבור כל אישה שהיא מאפרת.

טיפים חשובים באיפור כלות
לאיפור כלה יש מספר מטרות מרכזיות:

1. התאמת האיפור לקווי הפנים ולתכונות עור הפנים
2. שהאיפור יחזיק מעמד ככל הניתן ללא מריחה או היטשטשות.
3. לעשות את הכלה יפהפייה


איפור המיועד לעור שומני
עור שומני מאז ומעולם היווה אתגר גדול לאיפור המבוצע כהלכה. האתגר הגדול נעוץ בכך שהעור מפריש הרבה יותר שומן מעור רגיל או יבש ובתוך כך גורם לאיפור לצאת מהקשרו הטבעי.
כיום, יש המון מוצרים מעולים העוזרים במניעה של הופעת ברק בפנים, ולבעלות עור פנים שמנוני חשוב להשתלט על הברק הזה.


טיפים לאיפור מוצלח לקראת החתונה
כיום, יש אינספור מאפרות כלות בשוק לכן יש לבחור את המאפרת שלך בקפידה.
הדבר החשוב ביותר הוא להוציא את המיטב מהמתאפרת ולאו דווקא לנסות לשנות אותה. לפעמים בעזרת מספר טכניקות איפור ניתן להוציא ולהעצים את היופי הטבעי של המתאפרת. איפור נקי טבעי ומעודן יכול להיות התשובה הטובה ביותר עבור כלות המעוניינות לשמור על המראה הטבעי והאותנטי שלהן מבלי לשנות את המראה שלהן בצורה דרסטית.


שיטות להגדלת חזה
כיום, הניתוח להגדלת חזה מבוקש במקומות רבים בעולם ובמיוחד בעולם המערבי.
נשים רבות מרגישות כי הן מעוניינות בשדרוג הביטחון העצמי שלהן והן פונות לניתוח חזה אשר נחשב פשוט יחסית ובעל תוצאות מהירות ויעילות. כמו כן הסיכוי לסיבוכים אפשריים מן הניתוח אינם גבוהים באופן יחסי.


ניתוח שאיבת שומן – יתרונות, חסרונות וסיכונים
הביטוי "שאיבת שומן" הפך להיות שכיח בשנים האחרונות הניתוח נחשב לאחד הניתוחים הפופולאריים בארץ ומסביב לעולם.

מאמר זה כולל מידע בסיסי בנושא ניתוחי שאיבת שומן.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI