דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר יישור שיניים לילדים
יישור שיניים לילדים
ubebig@gmail.com 08/11/14 |  צפיות: 2369

טיפול שיניים לילדים מתחילים בגיל צעיר יחסית, ולעתים, הגיל ההתחלתי לטיפול הוא של שבע שנים. בכל מקרה, כל החלטה על יישור שיניים לילדים תתקבל על ידי האורתודנט על פי המצבים השונים ועל פי הבעיות השונות שיש לכל ילד. בגיל צעיר עלולות להתגלות בעיות של סגר לא תקין, שיניים שמסתובבות, או בולטות, מרווחים לא תקינים בין השיניים, סגירת לסת לא תקינה בגלל המצאות השיניים ביחס לא נכון אליה ועוד סיבות. אורתודנט מומחה יבצע את הטיפול בצורה מקצועית.

סיבות להיווצרות בעיות בשיניים

יש סיבות שונות להיווצרות שיניים לא ישרות והן יכולות להיות תורשתיות, או מהרגלים של מציצת אצבע או מוצץ, דחיפת לשון, עקירת שן חלבית עקב עששת , חוסר בשן חלבית שעלולה לגרום לרווח גדול שימנע צמיחת שן בצורה טובה ועוד. יש חשיבות עליונה לביצוע יישור שיניים בנקודת זמן מתאימה כדי למנוע בעיות בריאות. שן שלא ממוקמת טוב קשה לצחצח בצורה טובה ועלולה להיגרם עששת. הלסת אינה נסגרת היטב ונגרמים קשיים באכילה ובדיבור ועוד.

שיטות ליישור שיניים

ישנן שיטות שונות ליישור שיניים, כאשר העיקרון ברובם הוא זהה. הפעלת לחץ על השן שאינה נמצאת בזווית נכונה, על מנת לגרום לה להתיישר בכיוון המתאים. ניתן לעשות יישור שיניים לילדים באמצעות פלטות קבועות וכאלו שניתנות להסרה. השיטה הנפוצה היא הנחת סמכים ממתכת על השיניים שמחוברים ביניהם באמצעות חוט מתכת ועליהם קפיצים שונים. החוט מוצמד בעזרת גומיות, וכאשר מותחים את החוט מפעילים לחץ על השן והיא זזה בכיוון הרצוי.

בחירת האורתודנט

תכנית הטיפול נקבעת על ידי האורתודנט לאחר סדרת צילומי שיניים ולסתות. יש צורך באנליזה ממוחשבת של היחס בין הלסת לשיניים, ולאחר כל הבדיקות הללו ואחרות, נקרא המטופל למרפאה לצורך ביצוע היישור. כל התהליך הינו ארוך יחסי, ויכול להימשך עד שנתיים. הדבר אינדיווידואלי לגבי כל ילד, ועל פי קצב התקדמות היישור. מומלץ לפנות לאורתודנט מומחה ובעל מוניטין, שיש לו הסמכה מתאימה לעיסוקו. אפשר לקבל המלצות עליו ממכרים או חברים שקבלו ממנו שירות דומה עבור ילדיהם. כדאי להשקיע בטיפול יסודי מעולה למען איכות החיים של הילדים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ubebig@gmail.com


 


מאמרים נוספים מאת ubebig@gmail.com
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI