האם כדאי לאתר נוטריון דרך מנועי החיפוש?
נכתב על ידי: נוטריון רם אפרתי
תאריך: 20/02/11

בזכות מהפכת גוגל ומנועי החיפוש, עסקים רבים נוהגים לקדם לשלם לחברות כספים כדי שאלה יקדמו את האתר שלהם במנועים - כך שמי שיכתוב את מילת המפתח של העסק ימצא אותו במיקום גבוה ברשימת התוצאות. בפרט, רבים פונים לשירותי תרגום מסמכים וכן אישורי נוטריון שנמצאו במנועי החיפוש. מאחר ומדובר באתר שממוקם במיקום גבוה במנוע החיפוש, ההנחה היא שמדובר בעסק רציני ומצליח. האמנם?

ההנחה הזו שגויה - רבים מהעסקים הנותנים תרגום של מסמכים נוטריון לאנגלית משלמים כסף למנוע החיפוש ולחברות של קידום אתרים כדי להיות במקום גבוה ברשימה. מיקומם של העסקים הללו בדף התוצאות חיפוש לא קשור לפעילות ולחשיבות של הנוטריון. בעידן שבו התחום של קידום אתרים נלמד במגוון מוסדות אקדמיים בישראל ובעולם, הענף הזה לא פוסח גם על אישורי נוטריון או תרגום מסמכים של נוטריון לאנגלית.

בנוסף, רבים מהתומכים בגישת דף התוצאות כסוג של אמת טוענים שמשרד לא היה משקיע כספים בקידום האתר שלו אלמלא הפעילות בתחום הייתה מצדיקה כל סוג של השקעה - כלומר שהמשרד המספר תרגום מסמכים או אישורי נוטריון מצליח מבחינה פיננסית ולכן זה מצדיק את ההשקעה בקידום האתר שלו.

ואולם, בזכות מנועי החיפוש ניתן כיום לערוך מניפולציות ולבצע קידום של תחום מסוים, לווא דווקא מצליח. לדוגמה, משרד עו"ד אשר מספק שירותי נוטריון לאנגלית עשוי לגלות ירידה בהיקף העבודה שהתקבלה בתחום, ולכן הוא מחליט לקדם את האתר בתחום הספציפי הזה כדי שהתפוקה והביקוש לעבודות של תרגום מסמכים יעלה. באופן כללי, לא תמיד מתקיים קשר הדוק בין ההשקעה בקידום האתר לבין הפעילות העסקית או ההמלצות על המשרד בתחום מסוים.

לכן, בעת הפנייה לשירותי תרגום נוטריון לאנגלית או לביצוע אישורי נוטריון לאחר סיום מלאכת התרגום, מומלץ לפנות לנוטריון ולכל בעל מקצוע אחר רק לאחר התרשמות מהאתר עצמו ומהתוכן שלו, וכן מומלץ לשוחח עם המשרד עצמו. ייתכן ותגלו שהנוטריון שלכם ממתין בעמוד 7 של גוגל.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article14238.aspx