האם יש דבר כזה ביטוח רכב זול וכיצד משיגים אותו?
נכתב על ידי: neri bennun
תאריך: 21/04/11

ביטוח רכב זול הוא אמנם ביטוי הקוסם לכולנו, אך כדאי לזכור כי ביטוח רכב זול הוא לא הדבר החשוב ביותר בעת רכישת ביטוח. ביטוח רכב זול יכול אמנם להקל על ההוצאות השוטפות, להפוך את השימוש ברכב לנוח יותר, וכמובן לחסוך עבורנו כסף לעתיד, אך ביטוח רכב זול חייב להגיע כחלק משירות רחב יותר על מנת לספק לנו את ההגנה האופטימאלית.

במילים אחרות, ביטוח רכב זול, אשר לצידו פוליסה מצומצמת במיוחד שלא מכסה אותנו בשום שלב מפגיעות ונזקים אופציונאליים אינו משתלם. מצד שני, הצעה עבור ביטוח רכב זול, אשר מתקבלת מחברה מוכרת ומנוסה אטרקטיבי הרבה יותר, והופך את עניין רכישת הביטוח לנוח יותר. אך כיצד ניתן להשיג ביטוח רכב זול, מה היא מהות ההבדלים בין חברות הביטוח השונות, ואילו המלצות כדאי לקחת איתנו לפני שחותמים על הפוליסה?

גם בתחום הביטוחים לרכב: התחרות עוזרת ללקוח

שוק הביטוח התחרותי בישראל ללא ספק עוזר רבות לעניין של מציאת ביטוח רכב זול. החברות השונות וההצעות המתחדשות בתדירות גבוהה מורידות מצד אחד את המחיר, ומצד שני מעלה את הרף אליו הן צריכות לשאוף, על מנת לענות על צרכי המבוטחים והלקוחות. כיום ניתן לבצע השוואות בין מחירי ביטוחים לרכב באמצעות האינטרנט, מבלי לצאת מהבית. כמובן שהשוואות אלו אינן לוקחות בחשבון משתנים, שלעיתים יכולים לעשות את ההבדל המשמעותי ביותר, אך הן ללא ספק מהוות אינדיקציה חשובה.
אם תרצו, תוכלו להיעזר גם באתר של משרד האוצר בו תמצאו מחשבון ביטוח רכב המספק את עלות ביטוח החובה לרכב הספציפי שלכם. במידת הצורך תוכלו להשתמש בנתון הזה על מנת למצוא ביטוח רכב זול בין החברות השונות, ולצרף אותו לעלות שיציעו לכם לגבי ביטוחי מקיף או צד ג'.

גם המבוטחים אשמים לפעמים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, ישנם מקרים רבים בהם ניתן להשיג ביטוח רכב זול, אך הלקוחות אינם משקיעים את המאמצים הדרושים על מנת לעשות זאת. מבוטחים רבים מסתפקים בהצעה הראשונה בה נתקלו, ולכן לא מבצעים את הבדיקות הדרושות על מנת להשיג ביטוח רכב זול יותר. כך למשל, מומלץ לציין בפני חברת הביטוח האם אתם נוסעים בשבת, מה הם מאפייני הנהגים הרלוונטיים לרכב עבורכם, האם יש לכם הרשעות נהיגה או האם עברתם תאונות דרכים, ובאופן כללי לא להסתיר מידע אשר יכול לפגוע בכם ברגע שבו באמת תצטרכו את חברת הביטוח. זכרו, כי ביטוח רכב זול נקבע על פי פרמטרים שונים, וההבדלים בין החברות נובעים בעיקר מההבדלים בין הרכבים ומשיקולי אחרים של חברות הביטוח.

אל תוותרו על אמינות וניסיון

הניסיון להשיג ביטוח רכב זול יכול להיות קל יותר, במידה ופונים לחברת ביטוח בעלת שם אמין והמלצות. בצורה כזו תוכלו לוודא, כי אכן מדובר במחיר הביטוח הזול ביותר, ולבדוק יחד עם נציגי השירות השונים מהם תנאי הפוליסה שאתם מקבלים על מנת להבטיח הגנה מלאה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article16016.aspx