סקודה סופרב מול פורד מונדיאו - השוואת רכבים
נכתב על ידי: קידום אתרים - SEO Israel
תאריך: 23/05/11

מתלבט בין סקודה סופרב לבין פורד מונדיאו? כאן תוכל למצוא את כל התשובות לשאלות הקשורות לרכבים אלו, להיחשף אל השוואת רכבים קצרה שנוגעת במרכיבים החשובים בכל רכב ובעיקר להגיע למסקנה מה הוא הרכב המתאים ביותר לצרכיך.

פורד מונדיאו – תיאור כללי

השם מונדאו לקוח מהמילה הלטינית מונוס, אשר פירושה הוא עולם. כשמו כן הוא, מדובר ברכב משפחתי גדול (אשר יכול לשמש גם כרכב מנהלים) מבית היוצר של החברה האמריקאית האגדית פורד.

הדגם החדיש ביותר של המונדאו שנמכר כיום הוא הדור הרביעי של סוג רכב זה, המשווק בעולם מתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת. הדגם האחרון הוא דגם מאסיבי, בעל מימדים נרחבים ותא מטען גדול ביותר.

סקודה סופרב – תיאור כללי

כמו המונדאו, גם סקודה סופרב, אשר נוצרה על ידי חברת הרכבים הצ'כית, הינה רכב משפחתי רחב, שיכול לשמש גם כרכב מנהלים. הדגם החדיש ביותר נמכר כיום בשלוש גרסאות שונות, כולן מאופיינות בתא נוסעים מרווח.

נראה כי החברה המייצרת (שבעבר, למי שזוכר, לא זכתה למוניטין מהמשובחים ביותר בלשון המעטה...), השקיעה רבות בפנים הרכב. זה מקרין פאר רב ומאובזר בכל החידושים והטרנדים שמציע עולם המכוניות של ימינו.

השוואת רכבים – הפן המכני

לאור העובדה שדגם הסקודה מכיל שלוש גירסאות, הוא מאפשר לרוכש בחירה בין גירסה מתונה של מנוע המכיל 1.8 ליטרים ו-160 כוחות סוס, לבין הגירסה הכבדה יותר, של מנוע בעל 3.6 ליטרים ו-260 כ"ס.

לעומת זאת, דגם הפורד מונדיאו הינו בעל נפחים קטנים יותר כך שהוא נע בין מנוע המכיל שני ליטרים ו-130 כוחות סוס לבין מנוע המכיל 2.3 ליטרים ו-161 כוחות סוס. נראה שבקטגוריה הזו, הסקודה מנצחת בגדול.

השוואת צריכת דלק

פורד מונדיאו עומד על צריכת דלק של כשמונה קילומטרים לליטר, אשר נמדדו בתנאי מבחן קשים ובסטנדרטים גבוהים. מיכל הדלק של הרכב יכול להכיל 58 ליטרים של דלק - מיכל קטן יחסית לממוצע ברכבים מקטגוריה דומה.

צריכת הדלק של הסקודה סופרב היא כעשרה קילומטרים לליטר (בגרסת המנוע החזק ביותר), כאשר קיבולת מיכל הדלק במנוע בעל הנפח הקטן ביותר היא כשישים ליטרים. בנפחים הגדולים יותר, גם הקיבולת עולה.

בטיחות ומחיר

נראה כי מבחינה בטיחותית שני הדגמים נמצאים ברף העליון היות ושניהם זכו לציונים גבוהים במבחן הריסוק האירופאי - חמישה כוכבי בטיחות. במחירי המכוניות הללו ישנו הבדל, כשהפורד מונדיאו עולה כ-160 אלף שקלים ואילו תג המחיר של הדגם הבסיסי ביותר בסקודה סופרב עומד על כ-165 אלף שקלים.

אלו שני דגמים בעלי מאפיינים דומים, אולם חדי העין ואנשי המקצוע יבחינו בהבדלים המשמעתיים ביניהם. חשוב להדגיש כי באופן כללי, לפני שניגשים לרכוש את אחד הדגמים, יש להיוועץ עם מומחה בתחום או להיעזר בחבר שנסע על אחד הדגמים או על שניהם.

מעבר לכך, חשוב לקחת את שני הרכבים לנסיעת מבחן, ועל ידי כך להבין האם הנסיעה ברכב נוחה והולמת את שאיפותיו של הרוכש הפוטנציאלי. זהו ללא ספק הנתון החשוב ביותר בשיקול האם לקנותרכב מסוים או לא.


 
אודות המחבר

המאמרים פורסמו באידבות חברת אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי כתיבה שיווקית באינטרנט.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article16829.aspx