האם יש חשיבות למותג בעולם צילום הוידאו
נכתב על ידי: קידום אתרים - SEO Israel
תאריך: 22/06/11

מצלמות וידאו – האם המותגים משתלמים?

הרבה פעמים שואלים אותי, האם יש חשיבות למותג בעולם צילום הוידאו בפרט ובעולם הצילום בכלל. רבים טוענים כי בכל מקרה שלא יהיה, רוב הציוד, חלקי המצלמה, העדשות – הכל מיוצר באותם מפעלים נידחים בסין או בטייוואן ולכן אין זה משנה אם מדברים על מצלמות וידאו סוני, או מצלמות וידאו פנסוניק – הכל אותו הדבר.

התשובה שלי היא פשוטה מאוד. כמו בכל סקטור תעשייתי, גם בעולם הצילום יש דרגות איכות שונות. יש עדשות אשר עלויות הייצור שלהן ממש לא תואמות את אותו מיתוס שלפיו הכל מיוצר באותו מופעל תחת מותג שונה. יש חלקי מצלמה שכאשר הם מתקלקלים, עלות תיקונם עולה יותר מקניית מצלמה חדשה.

דוגמא טובה להמחשת העניין הזה באה דווקא לא מעולם הצילום אלא מעולם ההדפסה. מדוע טונר של דיו עולה יותר ממדפסת חדשה? מכיוון שהדיו הינו משאב טבע שקשה להשיג ולכן הוא יקר. אז נכון, ייצור חלקי מצלמת וידאו הוא לא תהליך טבעי, אבל תהיתם פעם מדוע מצלמת סטילס מקצועית ללא עדשה עולה הרבה פחות מאשר רק עדשה? זה עובד על אותו עיקרון – מכיוון שהייצור העדשה הינו תהליך יקר.

האם ניתן לקשר באופן ודאי בין הציוד הטוב ביותר אל המותגים המובילים בעולם? קטונתי מלהחליט בעצמי, אבל הניסיון העשיר שלי עם מצלמות וידאו ועם חלקי מצלמות מוכיח שכן. כמובן שעניין המיתוג והשיווק לא תמיד הולך יד ביד עם איכות, אבל ברוב המקרים, כאשר אתה קונה חלקי מצלמת וידאו יקרים – הם גם יהיו איכותיים.

מצלמות וידאו סוני – הדגמים החמים

כיום, אחרי שעברו כמה שנים טובות מאז פריצת טכנולוגית ה-HD, אני חושב שניתן לקבוע בבטחה כי החברה שעשתה את ההתאמות הטובות ביותר של מוצריה אל דרישות השוק לציודHDאיכותי היא חברת סוני היפנית. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שבזמן שחברות אחרות מספקות גם הן מצלמות וידאו בטכנולוגיית HD, סוני הייתה ונשארה גם היקרה מכולן.

בין הדגמים המוצלחים של סוני תוכלו למצוא את סדרת ה-HDR. זו סדרה אשר מכילה עדשות זום דיגיטליות איכותיות ביותר, לצד זיכרון פנימי גדול של 16 ג'יגה, מה שיכול לשמש אותך היטב אם בדיוק נגמרו לך כרטיסי הזיכרון.

כל מצלמות ה-HDR מצוידות ביכולת צילום HD מלאה. טווח המחירים של מצלמות אלו נע בין 2,000 שקלים עד 5,000 שקלים. מצלמות מוצלחות נוספות מבית סוני הן בסדרת DCR ואותם תוכל להשיג במחירים נוחים יותר.

מה חדש אצל מצלמות וידאו פנסוניק?

פנסוניק היא חברה ותיקה שמצטיינת לאורך השנים בייצור מוצרים אמינים ואיכותיים שמחזיקים מעמד לאורך זמן רב. שלא כמו מתחרתה סוני, פנסוניק מציעה מצלמות באיכות HD מלאה במחירים נוחים יותר.

כך, למשל, יצאה סדרת ה-HDC המוצלחת. מדובר במצלמות וידאו אשר חלקן מצויד בזיכרון פנימי ענק של 32 ג'יגה ועם מייצב תמונה אופטי OIS. פיצ'ר נחמד נוסף בסדרה אחרת של פנסוניק, ה-SDR, הוא לומדה בעברית שמאפשרת תפעול ראשוני קל ונוח של המצלמה.

תחום מצלמות הוידאו לא זר לפנסוניק. בל נשכח שתחום ההתמקצעות של פנסוניק היה מאז ומעולם מצלמות וידאו בכלל, ומצלמות טלוויזיה בפרט. אם תבדקו ברוב חברות ההפקה בישראל, סביר להניח שהם מחזיקים מצלמות מקצועיות של פנסוניק.


 
אודות המחבר

המאמרים פורסמו באידבות חברת אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי כתיבה שיווקית באינטרנט.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article17599.aspx