תשובות לשאלות - גם אם אין תשובה, עדיין יש שאלה - למה -כל- התשובות, הן -שקר-?
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 13/07/11

תשובות לשאלות - גם אם אין תשובה, עדיין יש שאלה - למה *כל* התשובות, הן *שקר*?

והעניין הוא, כי לפעמים נדמה לאדם שאין תשובה, דהיינו שאי אפשר להבין את המציאות בשום דרך, ושבכל מקרה תמיד תהיה עוד שאלה. ואז האדם בטיפשותו, חושב להשקיט בכך את הרצון שלו להבין את המציאות. ובפועל, זה לא עובד. משום, שזאת לא האמת.

כי ראשית כל, ב"מקרה לגמרי" דווקא כן יש תשובה. כי כל השאלות, מובילות בסופו של דבר לשכל חדש, שבו אין שום שאלה כלל. וזה נכון שאין תשובה, אבל יש הבנה, שבה אין שום שאלה כלל.

כי כל התשובות, הן תשובות של שקר. והאדם לעולם לא מצא לא מוצא ולא ימצא תשובה שום של אמת. וכל כולל כל התשובות שבעולם, הן תשובות של שקר. משום, שכל התשובות כולן, נשענות על חוקי הלוגיקה והשכל של האדם. ולכן הן לא תשובה כלל. כי תמיד אפשר להמשיך ולשאול את אותה השאלה ממש, גם על התשובה.

כגון לדוגמא ששואלים את האדם, מפני מה אתה עושה את מעשיך? והוא בטיפשותו עונה, שסיבת מעשיו, היא רצונו. והוא לא מבין, שהוא מטעה ומרמה את עצמו. כי התשובה הזאת שסיבת מעשי האדם היא רצונו, היא אינה תשובה כלל. משום שעדיין יש וצריך לשאול, מהי סיבת רצונו של האדם? וגם אם האדם ינסה להתחכם ולומר, שסיבת רצונו של האדם, היא רצונו של האלוהים / המציאות, עדיין גם זו אינה תשובה כלל. כי עדיין יש וצריך לשאול, ומהי סיבת רצונו של אלוהים? וכל סיבה באשר היא, יש וצריך לשאול, מה הסיבה שלה עצמה? כך שכל התשובות, הן שקר ותעתוע בלבד. שהן נדמות לאדם כאמת, למרות שהן כולן שקר.

ושום תשובה בעולם, לא משקפת את האמת המוחלטת. כי כל התשובות שיש בעולם, מבוססות על אמונת השקר של האדם, שהיש והאין נפרדים זה מזה. כי בלי אמונת השקר הזו, אין שום משמעות לשום תשובה שהיא. ולכן, כל התשובות, הן שקר. משום שלא ניתן להוכיח, שהלוגיקה עצמה של התשובות, שהיא עצמה ...

המאמר מאת להיות אלוהים שבך + מאמן אימון אישי ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | ייעוץ אישי להיות אלוהים שבך

הכנס לאתר ותהנה מעוד אימון אישי על מהות השאלה, טיפשות / שיגעון, יעוץ, חוקי הלוגיקה, חכם / חוכמה ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article18462.aspx