מתי כדאי להגיע לפגישת טיפול זוגי
נכתב על ידי: ד"ר כרמי אומרו
תאריך: 10/08/11

טיפול זוגי יכול לבוא במקום של מצוקה קשה בקשר הזוגי. זוגיות מטבעה חווה משברים. כל שינוי במצב המשפחתי, הכלכלי, האישי עלול להוביל את בני הזוג למקום בו היציבות הזוגית מתערערת. טיפול זוגי בא לתת מענה לקשיים אשר אותם מביאים בני הזוג. טיפול זוגי לרוב יפגוש את בני הזוג במקום נמוך, בו האנרגיה שלהם התבזבזה על מאבקים ותקיעות במצב לא מוצלח. בשלב זה, בני הזוג מגיעים לקבל עזרה של מטפל זוגי. טיפול זוגי בשלבים הראשונים יכול להראות כפעולה מאומצת של בני הזוג יחד עם מטפל זוגי, תוך מטרה משותפת להתחיל להניע את עגלת הזוגיות מהתקיעות אליה נקלעה.

התפיסה הרווחת בקשר לקבלת טיפול זוגי

קבלת טיפול זוגי עלולה להתעכב בעקבות צורת חשיבה מתנגדות: זה עוד לא מפריע כל כך, אפשר להסתדר עדיין, אני לא בטוח שזה יעזור, בשביל מה אנחנו צריכים אדם נוסף בואי נפתור את זה ביחד, אני יכולה לסבול עוד בלי בעיות, זה כבר לא מפריע לי. צורות חשיבה אלו מונעות מבני הזוג לקבל את העזרה לה הם צריכים בזמן. מכאן, טיפול זוגי מקבל את בני הזוג לרוב לאחר התלבטות והימנעות מלהגיע ולקבל עזרה במשך תקופה ארוכה.

טיפול זוגי מושפע מהתפיסה הרווחת

טיפול זוגי מתניע את הקשר הזוגי ומביא אותו למקום טוב יותר. לרוב, בעקבות מספר מפגשים, יחושו בני הזוג הקלה בקשר הזוגי. מטענים שצברו יבואו לידי ביטוי ויקבלו מקום. יתבצע שחרור של הכאב שנצבר ובני הזוג יראו את עצמם במקום טוב יותר. בשלב זה, התפיסות הרווחות חוזרות לפעולה מחודשת. מצבינו לא כל כך גרוע, אנחנו בכל זאת מסתדרים, אפשר לחיות עם זה עוד כמה זמן....... בני הזוג לא יבינו מדוע להמשיך בפגישות. הרי ישנו שיפור והמצב לא כל כך גרוע. טיפול זוגי יתקל כאן בקושי להמשיך ולהתמודד מצדם. טיפול זוגי יציג בפניהם את האפשרות להמשיך ולקבל עזרה גם כשטוב להם, ולהימנע מלהגיע ולקבל טיפול זוגי רק במשבר הבא.

טיפול זוגי יוצר שינוי תפיסתי

טיפול זוגי מביא את בני הזוג להבנה כי אפשר ורצוי לטפל בבעיות כשהן קטנות. מטפל זוגי ידגיש בפניהם את החשיבות של קבלת טיפול מונע, לפני שהבעיות גדלות ומחמירות. טיפול זוגי יבקש מהם לדעת שלהוציא אותם ממקום של משבר קשה לוקח זמן. לעומת זאת טיפול מונע מאפשר להם לדלג על המכשולים שניצבים בפניהם בקלות. מטרת טיפול זוגי, מעבר לפתרון הבעיה הזוגית הנוכחית, היא להביא את בני הזוג לידי מודעות ורגישות לקשיים איתם הם מתמודדים. טיפול זוגי יביא אותם למקום שבו הם רוצים לפתור את הבעיות בסמיכות לזמן בו הן נוצרו. אם זה בעצמם, באמצעות שיחה וקבלת החלטות משותפות, או בעזרת טיפול זוגי המביא אדם שלישי וניטרלי שיעזור להם להתמודד עם הקשיים.


 
אודות המחבר

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article19549.aspx