מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים – ד"ר קובי עזרא
נכתב על ידי: קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
תאריך: 11/11/11

מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים – ד"ר קובי עזרא

לעיתים קרובות אני שומע אודות ספורטאים בכלל ומפתחי גוף בפרט, אשר מדווחים על תופעות לוואי שונות, החל מאקנה, פצעים, גניקומסטיה (התפתחות חזה נשי בגבר) ועד להפרעות בתפקודי הכבד והכליות... על כן, אני מייעץ לספורטאים אלה ואחרים לבצע את תהליך ניקוי הגוף וטיהורו – דטוקסיפיקציה.

כיצד נמנע תופעות לוואי של סטרואידים אנאבולים-אנדרוגנים?

ישנן שתי דרכים נמנע תופעות לוואי של סטרואידים אנאבולים-אנדרוגנים: האחת מניעת השימוש בסטרואידים האנבולים והשנייה הינה דטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף).

תהליך הדטוקסיפיקציה מורכב מכ- 7-10 כדורים שונים אשר תפקידם הינו לנקות את מערכות הגוף השונות מכימיקלים לסוגיהם השוני (לרבות סטרואידים אנבולים ותרופות נוספות), החל מהכבד, הכליות כיס המרה וכו'...

כיצד מנקה הדטוקסיפיקציה את גופנו מסטרואידים אנבולים?

הדרכים בהם הדטוקסיפיקציה מנקה את מערכות גופנו מכימיקלים והורמונים הם: בדרך המסיסיות של חומרים במים ובשמן, וזאת לאחר היווצרות ריאקציה אשר משחררת את הקשר הכימי בין רקמת השומן והטוקסין עצמו (במקרה הנ"ל סטרואיד) אשר במקורו מורכב מחוצת שומן – כולסטרול.

לאחר הריאקציה הראשונית, כלומר לאחר ששחררנו את הרעלים (חומרי הלוואי של הסטרואידים האנבולים), ישנם רכיבים אשר מתמגנטים אל הרעלים ונקשרים אליהם עד להפרשתם אל מחוץ לגופנו. חומרים אשר מסיסים במים מאפשרים לרעלנים להיות מופרשים בדרך דרכי השתן – הכליות אל שלפוחית השתן והחוצה בזרם השתן. אשר מסיסים בשמן מאפשרים לרעלנים להיות מופרשים בדרך דרכי המרה – כבד אל המעיים והחוצה יחד עם הצואה.

מה ההבדל בין PCT לבין הדטוקסיפיקציה?

ה- PCT או פוסט סייקל טרפי, נועד לאיזון הורמונאלי ולא לנקות את הגוף מחומרי לוואי של סטרואידים אנבולים!!! תהליך הדטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) נועד לנקות על כל מערכות גופנו מרעלנים שונים וחומרי לוואי של הסטרואידים האנבולים. ה- PCT על פי רוב מורכב מאיקקלומין (קלומיפן ציטראט), נולבדקס (טמוקסיפן ציטראט), אשר מאזנים את המערכת ההורמונאלית. אך למרות זאת ישנם ספורטאים אשר נוטלים בנוסף, תכשירים כגון: כוריגון (HCG) ועוד... יש לציין, כי הכוריגון (פרגניל) עשוי לגרום לגניקומסטיה (התפתחות חזה נשי בגבר) ועלייה ברמות האסטרוגן (בדומה לטסטוסטרון).

דטוקסיפיקציה, ליב-52, קרסיל ועוד... מה ההבדלים?

ליב-52, הינו מוצר המכיל צמחים אשר מסייעים לטיפול ומניעת הפטיטיס (דלקת כבד וירלית).

קרסיל, הינו צמח החיוני לטיפול במחלות כבד וירליות, כגון: הפטיטיס A, והפטיטיס C.  

דטוקסיפיקציה, הינו תערובת כדורים המנקה את כל מערכות הגוף מפני תופעות הלוואי של הסטרואידים האנבולים וכימיקלים שונים.

ד"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.Diet2all.org


 
אודות המחבר

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article22759.aspx