לימוד הנדסה - בואו להגשים חלום
נכתב על ידי: יעל מלמד
תאריך: 27/11/11

מתעניינים בלימודים גבוהים? איפה תלמדו?

היום, כל אדם מבין שבלי תואר ראשון, יש פחות הזדמנויות בחיים. זה ברור לכל, מעסיק לא מעוניין לשכור את שירותיו של גבר או אישה בלי איזשהו תואר, ואפשר גם להבין למה. תואר ראשון\שני או, למשל, לימודים מקצועיים אחרים, מבטאים מספר תכונות מקצועיות - כוחות נפשיים, ידע טכני והכי חשוב - היכולת לקלוט חומר חדש. מסיבה זו, רצוי לחשוב בגדול - הירשמו והתחילו להשיג השכלה, שכן זה יכול רק להועיל לכם.

כיצד להחליט מה כדאי ללמוד?

אתם מוכרחים להשקיע מחשבה במה ללמוד. הסיבה לזה מאוד פשוטה, שכן הבחירה הזו תשפיע על החיים שלכם באופן ניכר. ישנו סיכוי גדול, שסוג התואר שתבחרו, יהיה גם בעתיד המקצוע שתיאלצו לעסוק בו. כלומר, לתואר המקצועי שתעשו יש בהחלט השפעה ישירה על הקריירה שלכם. אל תהיו פזיזים מידי בהחלטתכם!

מחפשים בדחיפות לימוד הנדסה? מתרגשים משפות תכנות או שהינכם אנשי בלשנות וספרות? ההחלטה בדבר התואר מוכרחה להיעשות תוך התחשבות ביכולות שלכם; אם אין לך ממש חשיבה לוגית או אנליטית ,סתם דוגמה, יהיה לכם לא פשוט לעסוק במדעי המחשב. אל תזרקו אבנים בין הגלגלים, תבחרו תחום שאתם אוהבים ושיש לכם סיכוי ריאלי להצליח בו.

קיים בעולם מקצוע שתמיד חם בשוק? מה רצוי ללמוד לתואר ראשון או שני?

אחרי שמשקיעים סכום כסף משמעותי והכי חשוב מאמץ פיזית ונפשי בלימודים, מי לא רוצה לקבל תוצאות. בעצם, למצוא עבודה ולעבוד במקצוע. איך עושים זאת? לשם המטרה הזאת חובה ללמוד מקצוע נדרש בעולם העבודה! לימודי משפט, לדוגמא, תמיד יהיו בונוס חיובי בקורות חיים, ומעסיקים רבים יחפשו אנשים שבחרו בתואר הנ"ל.

איך זה להיות סטודנט?

זה טבעי שמקוננות בכם הרבה שאלות על תואר ראשון בהנדסת תוכנה או חיי הסטודנטים, ואין זה מפתיע. בשביל לדעת הכל על לימודי תעודה, בקרו פה בשנית. כדי להכיר את כל המידע העצות המעשיות והשירותים בתחום. קריאה נעימה!

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article23320.aspx