טיפים לבחירת תואר ראשון
נכתב על ידי: טום ברגר
תאריך: 29/11/11

כאשר נרשמים לראשונה לאוניברסיטה, למכללה או לכל מוסד ללימודים אקדמאים, בחירת תחום הלימודים הוא שלב קריטי לקריירה של התלמיד. התחום בו יבחרו צריך לשקף באופן ברור את מטרות הקריירה שלו, אולם לא כל התלמידים יודעים כבר בשלב זה למקד את העדפותיהם למקצוע כזה או אחר.

איך לבחור את המקצוע בו נלמד לתואר ראשון?

מגוון המקצועות המוצע כיום במוסדות הלימוד השונים גדול עד כדי כך שאפשר להתבלבל ולאבד את יכולת המיקוד, ריכזנו עבורכם 7 טיפים בעזרתם תוכלו לגלות מהו המקצוע המועדף עליכם:

1. תלמידים היודעים בדיוק מה הם רוצים, והקריירה שלהם כבר מסומנת ל-10 השנים הבאות, ירשמו כמובן לפקולטה בתחום העניין שלהם. לעומתם, תלמידים אשר עדיין הכיוון אינו ברור להם יכולים להתחיל עם לימודים כלליים, בהם מועברים קורסים בנושאים שונים. לעיתים תוך כדי הלימוד ושהייה באווירת הקמפוס, הסטודנט יתמקד בנושא ספציפי כלשהוא, ולעיתים יעשה זאת רק עם סיום לימודי תואר ראשון.

2. יש לבחור את המסלול שיכיל טוב ביותר את כישוריכם וינתב אותם לטובת הצלחה בלימוד החומר. אין לבחור מקצוע שהדרישות אליו קשות מנשוא, אלא במקצוע אשר תרגישו בו נוח ותדעו כי זהו העיסוק המועדף עליכם.

3. מומלץ לבחור תחום לימודים אשר יעניק לכם ידע ויגביר את רמת ההשכלה שלכם בתחום. במידה ואתם שואפים להיות רואה חשבון קחו קורסים נוספים הכוללים מתמטיקה וסטטיסטיקה. כאשר רוצים לעסוק בכתיבה ניתן להשתלב בלימודי ספרות וכן בלימודים במדעי הרוח.

4. מי שעדיין מתלבט, כדאי שייקח דף ועפרון, בעזרתם ירשום את השאיפות לצד היכולות. ידוע כי כאשר אנו רואים את התובנות בכתב, אנו מתייחסים אליהן אחרת. הביטו ברשימות ובדקו אם אכן רמת המסוגלות שלכם עונות על הדרישות, או לעיתים אף גבוהה מהדרישות באופן משמעותי.

5. ערכו רשימה של המשרות הנחשקות ביותר, הקריירות מעוררות הקנאה, ודמיינו עצמם בתוכן. האם זה שווה את המאמץ? האם אכן כדאי להתאמץ בכדי להגיע למקומות אלו?

6. כנסו לאינטרנט ובדקו קורסים שונים אשר ייתכנו כאפשרות ללמוד בהם. תוכלו לבצע זאת באמצעות כניסה לקורסי לימודים אונליין, הקשיבו להרצאות ואולי כך תגלו את הנושא המעניין אתכם ביותר.

7. שוחחו עם אנשי מקצוע בתחומים בהם אתם מעוניינים. תוך כדי השיחה העלו שאלות כגון: מדוע בחרו בתחום מסוים זה בקריירה שלהם ובמה כרוך תפקידם.

סיכום

בעת בחירת לימודי תואר ראשון שאל את עצמך: האם אני אוהב את המקצוע וכיצד זה ישפיע על החיים האישיים שלי?, מהם מטרות הקריירה שלי? (אין טעם ברכישת מיומנויות וידע שמעולם לא תצטרך).
קבלת ההחלטה לגבי העתיד אינה קלה, וניתן במקרים מסוימים לגשת ליועץ תעסוקתי וליחידות להכוונת תלמידים ולקבל שם ייעוץ מקצועי ומנחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article23476.aspx