לא רק לצורך אחסון בגדים: כל השימושים האפשריים לארונות מודרניים
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 12/12/11

בניגוד לסוגים אחרים של רהיטים, ארונות הזזה בפני עצמם או כחלק מחדרי ארונות מאפשרים מגוון שימוש. מלבד הייעוד המקורי של ארונות מן הסוג הזה, שינויים בתפיסת עיצוב הבית הביאו לכך שמשפחות רבות רוכשות חדרי ארונות או ארונות הזזה לא לצורך שמירת הבגדים בלבד.

מעבר לכך שמדובר על חידוש מרענן, שימוש חדש בארונות גם מציע מגוון אפשרויות אשר לא היו קיימות בעבר. חלק מההשפעות הגיעו מחו"ל, וחלק התפתחו אצל חברות מקצועיות. למעשה, גם לבעלי המקצוע יש יד בדבר: המקצוענות שלהם אינה באה לידי ביטוי רק בתוצאה הסופית של הארון, אלא גם ביצירתיות בה ניתן להיעזר במהלך תהליך הבנייה וההרכבה. אך מה הם אותם שימושים, ואיך נוכל לנצל אותם גם אנחנו בזמן הרכישה הבאה של ארונות הזזה למטבח או חדרי ארונות לבית חדש?

אסתטיקה ללא פשרות

השימוש הנפוץ ביותר לארונות, מלבד אחסון בגדים כמובן, הוא למענה על צרכים אסתטיים. גם אם ישנם ארונות אחרים בחדרי השינה למשל, רק ארון הזזה יכול לתת רושם יוקרתי ומפואר. בעבר התרגלנו למצוא ארונות הזזה בקטלוגים או בבתי מלון, אך כיום הם מהוויים חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. פתרון עיצובי מן הסוג הזה לא חייב להיות יקר, ולכן הוא פופולארי כל כך. עם זאת, מומלץ לבחור נגר אשר מכיר את העבודה ומקפיד על הגימורים. ארון איכותי נמדד בפרטים הקטנים ביותר.

מה המחיר של ארון הזזה איכותי?

מבחינת מחירים, ארונות הזזה יכולים להירכש כחלק משאר הרהיטים בבית, או בנפרד. בצורה כזו ניתן לשמור על התקציב, ואף להוסיף אלמנטים חדשים בהמשך. בכל הקשור אל המקום שהם תופסים, שיטות מדידה חדשניות מאפשרות ניצול מקסימלי של השטח. התייעצו עם בעל מקצוע, והזמינו את המודדים אליכם עוד לפני ביצוע ההזמנה. כך תוכלו לקבל רושם על המקום שארון ההזזה יתפוס, ולהחליט האם אתם מעוניינים בארון בלבד או אולי גם בשידה תואמת או מדף מקביל.

גם חדרי ארונות עוברים שינוי משמעותי

שימוש מודרני נוסף שאפשר לעשות בפריטי אחסון בולט בחדרי ארונות. בנייה נכונה של חדרים כאלה יכולה להיות מתוכננת כך שיישאר בפנים מקום לא רק לבגדים, אלא גם למראה, אזור מדידות או מדף נעליים. חדרי ארונות כבר אינם מאחסנים בגדים בלבד, אלא מהווים טריטוריה עצמאית של פריטים אישיים. כאן חשוב להזכיר את חשיבות התכנון: חדרי ארונות מחייבים מעורבות של מעצבים מנוסים. רק בצורה כזו ניתן להבטיח בניית חדרי ארונות שייתנו מענה לשנים רבות. עבור משפחות המתכננות ריהוט מחדש של הבית, השיקול בעיצוב חדרי ארונות קשור גם לילדים. בין אם התכנון הוא רכישת ארון מרכזי אחד לחדר ארונות, או רכישה של ארונות שונים לכל חדר, כדאי להשקיע מחשבה בצרכים העתידיים.

חווית השימוש בארון מתחילה בבחירת החברה

כפי שניתן לראות, ארונות הם כבר הרבה יותר מרהיטים. לכן, רכישה מוצלחת של ארונות מתחילה בבחירת חברה חדשנית המאמינה כי בעלי המקצוע צריכים להיות מומחים בתחומם. החוויה של השימוש בארון מתחילה מהעיצוב, ממשיכה בידיות ובמתקני הפרזול ומסתיימת רק בשירות מקיף אשר זמן לכל בעיה או צורך. תשכחו מכל מה שידעתם על ארונות, ובואו לנצל אותם בצורה אותה לא הכרתם מעולם. תוכלו להתרשם מסוגי ארונות באמצעות אתרי אינטרנט, או להגיע אל אולמות התצוגה. הגדירו את הצרכים יחד עם המשפחה, שמרו על ראש פתוח והזמינו ארון חדש מבעלי מקצוע אמיתיים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article23870.aspx