פרסום אפקטיבי של מודעה בלוח דרושים.
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 26/01/12

כבעל עסק הינך נדרש מעת לעת לגיוס עובדים חדשים. הליך גיוס עובדים אינו פשוט והוא דורש תשומת לב והפניית זמן ומשאבים. בראשית המהלך עליך לנסח מודעת דרושים מתאימה ולפרסמה בלוח דרושים. כדי לוודא שהפונים אלייך יתאימו לאופי הארגון והמשרה. עלייך להקפיד על ניסוח נכון ומכוון של מודעת דרושים ופרסומה באמצעים המתאימים והאפקטיביים ביותר. אלו דגשים יש להביא במודעת דרושים? מהם האפיקים המומלצים לפרסום? בחרנו עבורך שלושה קריטריונים עיקריים לפרסום אפקטיבי.

1. בהירות מודעת הדרושים.

בניסוח מודעת דרושים יש להקפיד על הכללים הבאים: הצגת הארגון, למשל, חברה העוסקת בייבוא ושיווק ציוד משרדי, ארגון הפועל להשגת מחסה לפליטים וכו'. הצגת הארגון תבהיר למחפש העבודה את סדר גודל המשרה. מודעה הפותחת בהצגת הארגון, תמשוך אליה פניות רבות יותר מצד מחפשי העבודה. רשום מה הן דרישות המשרה, היקפה ואם נדרש ניסיון קודם, תואר רלוונטי, ידע מקצועי מסוים וכו'. פעולות אלו יגדילו את כמות ואיכות הנענים למודעה.

2. פרטים ליצירת קשר.

כדאי להחליט מי הגורם שיטפל בפונים דרך מודעת דרושים. לאחר שהחלטת מי יהיה זה אליו יגיעו קורות החיים, ציין במודעה את דרכי ההתקשרות. רשום את כתובת הדואר האלקטרוני של הגורם המטפל ו/או מספר הפקס להגשת מועמדות למשרה. במידה ומדובר בארגון גדול, אל תשכח לציין במודעה את שמו של האחראי על הגיוס ובקש מהפונים לציין בפנייה את שם האחראי. על מנת להגדיל את כמות הפונים, כדי להוסיף גם מספר טלפון ליצירת קשר ובירור פרטים נוספים אודות המשרה המוצעת.

3. איתור לוח דרושים רלוונטי.

לאחר שניסחת מודעה ברורה המיועדת להפצה בלוח דרושים. בדוק מבין האפשרויות הרבות הקיימות לפרסום מודעת דרושים, מהי האפשרות שתגרום למחפשי עבודה מתאימים לשלוח לך קורות חיים? פרסום מודעה בעיתון מודפס, פרסום מודעה בלוח דרושים של אתרים המיועדים למחפשי עבודה, פרסום ברשתות החברתיות, פרסום בלוח דרושים ייעודי, או פרסום מודעת דרושים באתר האינטרנט של החברה במקום בולט. לכל אחד מאפיקי הפרסום קיימים יתרונות, חלקם לא רלוונטיים לסוג המשרה אותה אתה מבקש לאייש. לכן בדוק את אפיקי הפרסום השונים ובחר את האפיק המתאים לך. 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article25470.aspx