מסחר באופציות דרך האינטרנט - חסרונות ויתרונות:
נכתב על ידי: דנקו
תאריך: 19/02/12

בעידן המודרני קל יותר, נגיש יותר ופשוט יותר לסחור בניירות ערך בכלל ובאופציות בפרט. בלעדיי הרשת הגדולה בעולם, לא היינו יכולים לקבל אפשרות נוחה זו ובעקבות כך היא הייתה נחסמת בפני ס וחרים רבים. אין ספק כי האפשרות להשתמש במכשיר כה מתקדם וחשוב, שלעיתים קרובות עוזר לרבים לגדר את השקעותינו ולהרכיב את תיק ההשקעות האישי בצורה הטובה ביותר וכן גם לשמור על רמת סיכון רצויה וקבועה מסייע לשמור על מסחר גלובלי תקין.

מסחר באופציות באמצעות רשת האינטרנט מציע יתרונות אך גם חסרונות, כפי שקיים בכל דבר בעולמנו. על כן יש לאמוד יתרונות או חסרונות אלו לפני שמחליטים להיכנס למסחר באופציות. במהלך ההסבר הבא ננסה להבין כיצד אנו נרוויח אם נשקיע באופציות וכיצד עלינו להיזהר מאובדן השקעה מוחלט.

מסחר באופציות - יתרונות

נתחיל מהחלק החיובי, אין כל ספק כי המכשיר הפיננסי המפחיד ביותר עבור רבים הוא מסחר באופציות, אך לדעת גורמים מקצועיים, כיוון שהסוחרים הרבים עדיין חוששים לסחור לבדם באופציות, קל יותר להסב לשם את הכסף ובכך לשמור על רווחים יפים, גם כאשר השוק בפאניקה וחווה ירידות שערים חדות. מסחר באופציות הוא לא כל כך מסוכן כפי שרבים חושבים, עד כדי כך שיש כיום מספיק אפשרויות מסחר באופציות באמצעות תוכנות ווירטואליות שמדמות בזמן אמת את שקורה בבורסות לניירות ערך ברחבי העולם. בעזרת שימוש בתוכנות אלו, אותן קל מאוד למצוא באמצעות רשת האינטרנט, הסוחר צובר ביטחון לסחור באופציות, צובר ניסיון וכמובן לומד כיצד לגדר את השקעותיו וכיצד לבנות אסטרטגיות השקעה שמתאימות לו.

בנוסף לבניית האסטרטגיות, הלימוד שניתן באמצעות הרשת והיכולת להגיע לרווחים נאים גם כאשר הבורסות בעולם יורדות, מהווה יתרון משמעותי למה מסחר באופציות נחשב כה אטרקטיבי.   ניתן לתת את הדעת על עוד יתרונות שניתנים להישג באמצעות מסחר באופציות, היתרון החשוב ביותר עליו אנו מדברים הוא אומדן הסיכון שניתן לוויסות באמצעות שימוש בסוג מסחר שכזה. לרבים, סיווג הסיכון נעשה באמצעות חשיפה לאיגרות חוב או לתעודות סל סולידיות, אך במכשירים אלו התשואות שמתקבלות שואפות לעיתים לאחוזים בודדים בשנה, דבר שיכול להיפתר אילולא יפסיקו הסוחרים לפחד וינסו להתמקצע במסחר באופציות.

מסחר באופציות - מהם הסיכונים?

לעומת כל היתרונות הגדולים הללו, מסחר באופציות נחשב גם אפיק השקעה מסוכן, זאת כיוון שצריך לכלול בו פרמטרים רבים, שלא כל סוחר מעוניין להתמודד עמם. הפרמטר הראשון אותו צריך לקחת בחשבון לפני הכניסה לשוק מסחר באופציות - הוא תאריך פקיעת האופציה ושחיקת האופציה- שני מושגים אלו חשובים מאוד לידיעה, שכן חשוב לדעת כי לאופציה ישנו תאריך בו היא פוקעת וכי כל יום שמתקרב לתאריך הפקיעה שוחק את שער האופציה יותר ויותר. בנוסף לכך גם את האופציה של הפסד כל ההשקעה צריך לקחת בחשבון, שכן בעת הפקיעה הסוחר יכול להישאר עם אובדן ההשקעה, דבר זה בדרך כלל לא נפוץ במסחר בסוגים שונים של מכשירים פיננסים שאינם מסחר באופציות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26313.aspx