למה דיאטנית?
נכתב על ידי: גלי
תאריך: 03/06/12

 

הגנים בגופנו שונים ולכן דיאטה מסוימת איננה עובדת על אנשים שונים בצורה דומה., מסיבה זו, יש לפנות למומחי התחום המכונים דיאטנים. תפקידה של דיאטנית מומחית הוא להתאים דיאטה לדורש לפי משתנים שונים כגון: גיל, משקל, בעיות רפואיות, גנטיקה, יכולת פיזית ואלרגיות מזון ועדיין להעניק למטופל הרזיה בטוחה ובריאה.

יש לדעת כי במקרים רבים דיאטה לא מאוזנת יכולה לגרום למצב שבו מתפתחת הפרעת אכילה. דיאטנית מומחית תבחן גם כן את ההתקדמות של כל מטופל העובר דיאטה כדי לוודא שהיווצרות הפרעת אכילה אינה סיכון. דיאטה איכותית הינה דיאטה המותאמת אישית למטופל ומשתנה בהדרגה לפי יכולת והתקדמות המטופל בתהליך. בחירה בסוג דיאטה לא נכון או קפיצה בשלבי דיאטה והגזמה מגבירים את הסיכויים לכישלון ואף את הסיכויים לפגיעה בבריאות המטופל וביכולת העתידית שלו להרזות הרזיה בטוחה ללא סיבוכים רפואיים או הפרעות אכילה בעתיד.

כמו כן, דיאטנית יכולה להפתיע את המטופל פעמים רבות לגבי המזון שיידרש ממנו בכדי לרזות ואף לאפשר מזון שאיננו נראה בעיניים לא מקצועיות למשמין ולא בריא. ישנם מקרים בהם נתקלים בבעיות רפואיות במהלך הדיאטה כתוצאה משינויי הצריכה - דיאטנית מומחית תדע לאיזה סוג של רופא להפנותנו בכדי לקבל תוספים ו/או תרופות מתאימות למצב ומה לשנות ברכיבי הדיאטה שניתנה לנו בכדי לטפל בבעיה. אפשר לפנות ולקבל מידע לגבי דיאטנית בקופת החולים שאליה הינכם שייכים.

ישנן הרבה דרכים שונות לעשות דיאטה אבל היכולת לעשות אותה בהצלחה משתנה מאדם לאדם ורמת משקל אחד לשנייה. בעוד שאדם אחד יכול לבצע דיאטה מסוימת ולאבד משקל רב, אדם שונה יכול לבצע את אותה הדיאטה ולשמור על כל המשתנים זהים אך להשיל משקל נמוך בהרבה וזאת באשמת הגנטיקה השונה בין השניים. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29588.aspx