בניתי אתר. ואז מה?
נכתב על ידי: גלי
תאריך: 03/06/12

הנושא של בניית אתרים תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות, והפך לנושא מרכזי בשוק העבודה. אנשים רבים, עובדים עצמאיים ועסקים כאחד, משקיעים כסף רב, זמן ועבודה בבניית אתר אישי. אחרי כל העבודה הזו האתר יוצא לאוויר, מתעדכן בהתחלה לעיתים קרובות- ואז, פעמים רבות, נופל לתהום הנשייה והופך להיות מעין "אתר מת" בספירה הענקית שהיא האנטרנט.


מדוע זה קורה? ישנן כמה סיבות לכך. אחת היא כמובן חוסר עדכון האתר, והתעייפות בעל האתר. בניית אתרים

אינה עבודה קלה, ואנשים רבים מגיעים עד קו הסיום ופשוט נושרים אחריו. אך סיבה נוספת, שכיחה לא פחות, היא פופולריות האתר- אנשים רבים רואים שאתר שלהם לא "ממריא", שאנשים לא נכנסים אליו ואין לו אחוזי צפייה גבוהים, ומחליטים לוותר מראש.


אך חוסר כניסה לאתר לא תמיד מעיד על אי הרלוונטיות שלו- לפעמים פשוט מדובר בפירסום לא נכון. בעידן בו רוב האנשים עושים את חיפוש האינפורמציה שלהם דרך מנוע החיפוש של "גוגל", עיצוב לא מושכל של האתר יכול להביא להדרתו ממנוע החיפוש של גוגל, ולפיכך לחוסר חיים באתר עצמו. לכאן נכנס לתמונה אחד המקצועות המעניינים, חדשניים וייחודיים שיש- קידום אתרים.

 

חברות של קידום אתרים - חברות המתמחות בפיצוח האלוגריתם של מנוע החיפוש של "גוגל", ומטרתן המרכזית הינה מיקום האתר שלכם כמה שיותר גבוה במנוע החיפוש המפורסם- וכן העשרת מילות החיפוש המובילות אליו. כלומר, אם שמכם הוא "משה כהן" ואתם בעסק של עריכת דין, רוב הסיכויים הם שכרגע ניתן למצוא אותכם רק כ"משה כהן עריכת דין". מה שחברות לקידום אתרים עושות, זה לשבץ מילים מסויימות באתר, להחליף לינקים עם אתרים אחרים ולהפיץ את שם אתרך ברבים. התוצאה היא, שהאתר שלך מקבל חשיבות ועולה במעלה סולם החיפוש של "גוגל". משמעות נוספת היא, שמילות החיפוש המובילות לאתר שלך רחבות כעת בהרבה- אם אמרנו שלפני כן היה צריך לכתוב "משה כהן עריכת דין" כדי להגיע לאתרך (ולפעמים אפילו זה לא מביא את האתר  שלך בתוצאה הראשונה), קידום אתרים טוב יביא לכך שחיפוש "עריכת דין", "עורך דין" או "משה כהן" יעלו אותך בין האפשרויות הראשונות. אז אל תתעצלו ואל תוותרו- קידום אתרים היא הדרך להפרחת האתר והצלחה בעסקים. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29593.aspx