ערבי גיבוש למורים – הופעה בלתי נתפסת
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 18/07/12

הוצאת ערבי גיבוש לפועל

תפקידים של ערבי גיבוש וכיף היא לעודד ולחזק את שיתוף הפעולה, ליצור אווירה טובה יותר ובעיקר לצאת מהשחיקה של בדיקת המבחנים, הקיטור של התלמידות והתלמידים. ישנם מספר תאריכים שכדאי לערוך ערבי גיבוש למורים ומורות בארץ.

ימי הערכות בתחילת שנה

בתחילת שנה כאשר מתקיים יום ההערכות השנתית בו המורים מקבלים את השיבוצים לשנה הקרובה ובנוסף גם עדכונים פדגוגים ממשרד החינוך. אם ישנם מורים/ות אשר יצאו לשנת שבתון והגיעו מחליפים/ות ערבי גיבוש הם הזדמנות מצוינות לערוך הכרות בין הצוות החדש לאנשים החדשים. לעיתים מספיק שמתחלפת מזכירה אחת בכדי שהדבר ייצור שינוי מהותי בהתנהלות. פעילות שיכולה להתאים היא בתקשורת בין אישית, משחקי קירבה והכרות, שפת גוף בין מורים למורות או יותר נכון בין גברים לנשים עם טיפים לנשואים, לגרושות, ולסנגליות על מה כדאי לשים דגש בדייט. הפעילות דרך חלוקה לזוגות ולקבוצות.

מסיבת חנוכה ופורים

פעילות ערבי גיבוש בתקופת החגים שבין חנוכה לפורים. בחנוכה זאת תקופה מצוינת לסכם רבעון של לימודים ואילו בפורים זה כבר סיבה לחגוג חצי שנה של לימודים. לחג פורים אפשר להזמין סדנה על חשיבות ההומור והשפעתה על החיים או להזמין סדנת אימפרוביזציה עם משחקי תיאטרון משעשעים. בחנוכה כדאי להזמין הרצאה על מנהיגות או סדנת גרפולוגיה.

פעילות חצי שנתית

חצי שנה זהו זמן טוב לסיכומים. בדרך כלל ערבי גיבוש למורים אחרי מספר חודשים של בדיקת עבודות, מבחנים, שיעורי בית כדאי מאוד למצוא הפעלה שתגרום להשתחררות, להוציא אנרגיות. פעילות כזאת יכולה להיעשות דרך סדנת צחוק הכוללת תחרויות של צחוק מתגלגל, מעגלי צחוק, משחקי פנטומימה, ג'יבריש והרבה אלתור.

יום המחנך

יום המחנך על שם יאנוש קורצ'אק נועד לרווחת המורים/ות. ביום הזה יש מנהג שוודאי אתם יודעים/ות שההורים עושים פעילות לטובת הצוות החינוכי. הדבר יכול להיות שהם אלה שיכנסו לכיתות ללמד למשך שעה או שיארגנו להם ארוחה טעימה. סדנת גרפולוגיה יכולה להיות הדובדבן שבקצפת כאשר על הלוח יצטרכו המורים/ות לעלות אל הלוח, לחתום ולצייר ויקבלו פירושים מאוד מעניינים לגבי "מצב העניינים" בזוגיות ובחיים.

מסיבת סיום

סוף סוף זה קרה. מבחני המתכונת הסתיימו. הבגרויות כבר מאחוריכם. ועכשיו הגיע הזמן לחגוג את החופש הגדול. מסיבת סיום אפשר לחגוג עם קריוקי ולאחריה ריקודים עד אור הבוקר. דרך נוספת היא לקחת את המורים לסרט קומדיה כמו "סאנשיין בע"מ" בחדר vip בקולנוע. בסופו של דבר המטרה המרכזית היא הפרדה. סדנאות פרידה שבהם יעשה שימוש בקלפי פונט אוף ויו, דמיון מודרך, בהחלפת שירים וברכות כך שהסדנה תהפוך את האירוע למרגש במיוחד. ערבי גיבוש למורים זאת הדרך לפרגן לשנת הלימודים תשע"ג.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30873.aspx