זוגיות ונישואין
נכתב על ידי: דניאל רמות
תאריך: 30/07/12

זוגיות טובה היא בסיס והכרח לסיפוק מלא מהחיים. במידה וחיי הזוגיות אינם מספקים אסור לוותר, וחייבים להתאמץ לתקן את המצב לפני שנפגשים על מדרגות הרבנות.

זוגות רבים תוהים האם מיצו את כל הדרכים הקיימות להצלת מערכת היחסים? האם זהו זה, או שאולי ניתן לכונן מחדש משהו טוב בתוך מה שהתערער? ייעוץ זוגי נותן מסגרת טובה ויעילה לליבון המחלוקות ולפיוס בזוגיות. טיפול זוגי קיים בשביל להציע לך ולו את הכלים לעזור עם ההתמודדות המשברים שנוצרו בנישואים.

כל כך הרבה סיבות עשויות להוביל לקשיים בחיים הזוגיים, למשל בעיות בתחום המיני ועד מעשים אלימים. אולם גירושין אינם תמיד הפתרון. לפני שבוחרים להיפרד, תמיד קיימת האפשרות לנסות ולפנות למומחה אשר יכול לסייע בפתרון משברים בחיי הזוגיות.

יש זוגות שמדיפים לנסות כיוון אחר לדוגמה פנייה לחקירות ומעקבים פתרון בעייתי אבל שאין ברירה זה יכול להיות טוב. פנייה לחקירות פרטיות חייב להיות פתרון של ברירת מחדל וכדאי לשקול פתרונות אחרים לפני שתעשו את הצעד הזה.

חשוב לדעת כי טיפול זוגיות הוא לא מטה קסם ושלא כל בעיה בין בני הזוג אפשר להעלים בטיפול. מדובר במאמץ משותף המתבצע תחת הכוונה של איש מקצוע, המכוונת לגשר על פערים. בעיקר המקרים התהליך הטיפולי לא יכול לפשר בין זוגות שפשוט לא מתאימים זה לזה, מה שעשוי להתגלות לאחר שמקיימים שנים של זוגיות.

אולם חשוב שתזכרו שאם אינכם מאושרים מהחיים המשותפים, היעדר החלטה אתם עלולים להגיע לסיטואציה שבה לא יישאר ביניכם ולו הקשר המינימלי, ובמצב כזה הטיפול כבר אינו יעיל. אבל אם תחליטו בעקבות הטיפול להיפרד, יעוץ זוגי יכול להעניק לכם את הכלים לעשות זאת בצורה הבריאה ביותר, וגם זה הישג גדול.

אז אם אתם מעוניינים ב ייעוץ יחסים או איתור אנשים חזרו בהקדם לקרוא את המאמרים הבאים בנושאי זוגיות או בקרו לאתר הזוגיות ותיהנו מ מידע מגוון, מדריכים חשובים ועוד.


 
אודות המחבר

רוצים לשמוע עוד על שיפוצים בבית? מחפשים מחירון שיפוצים מעודכן? בקרו באתר שלנו www.helemtarbut.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31202.aspx