ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
נכתב על ידי: אריאל
תאריך: 31/07/12


מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן אותו כל המתעתד ללמוד באוניברסיטה צריך לעשות וזאת בכדי שמוסדות הלימוד יוכלו להעריך מי מתאים ללימודים גבוהים ומי לא. במוסדות לימוד רבים ישנה דרישה לשקלול ציוני הפסיכומטרי והבגרות כאשר ציוני הפסיכומטרי הם אלו אשר משפיעים באמת על גובה הציונים. עבור להשיג את הציונים הטובים ביותר במבחן הפסיכומטרי עדיף ללמוד במסגרתקורס פסיכומטרי. לימודי פסיכומטרי נמשכים כמה חודשים והם כוללים תרגול רב של חומר הלימוד למבחן בהסתמך על מבחני העבר.

איך בוחרים איפה כדאי ללמוד לפסיכומטרי?


המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה. שם, רצוי לבחון את כיתות הלימוד, האם הכיתות גדולות ומרווחות, האם מספר התלמידים בכיתה מקנה יחס אישי וכדומה. נושא חשוב שיש לבדוק בטרם בחירת מוסד הלימודים הוא נושא שעות הלימוד.

בחלק ממוסדות הלימוד שעת לימודים אחת היא שעה עגולה ובחלק ממוסדות הלימוד שעת לימודים מתבססת על שעות לימוד אקדמאיות (45 דקות).


דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא פרמטר המחיר. מוסדות פסיכומטרי רבים מעניקים מלגות לנרשמים מסיבות שונות בעת ה הרשמה לפסיכומטרי, וכדאי לברר אם יש הטבות חדשות ומהם התנאים לקבלתם. זאת ועוד, ישנם בתי ספר לפסיכומטרי שיאפשרו לקבל יחד עם הקורס פסיכומטרי שני קורסי השלמת בגרויות ללא תמורה בעת ההרשמה, הטבה טובה למדי לאלו שצריכים גם להשלים מספר בגרויות בשביל להתקבל ללימודים אקדמיים.


צריך לקלוט כי לימודי פסיכומטרי הם לא לימודים זולים לכן ראוי לערוך השוואת מחירים בניהם. כמו כן, צריך לקבל כמה שיותר המלצות על בתי הספר השונים לפני שבוחרים. מאחר וה הכנה לפסיכומטרי אינטנסיבית וקשה במיוחד, כדאי לבחור מוסד לימודים שיכין אותך כראוי למבחן על מנת שלא תצטרך לגשת בשנית על מנת לשפר את ציונך. בזמן שהמבחן נתפס בעיני רבים כמפחיד ובלתי אפשרי, יש לזכור שבעזרת התמדה והשקעהכל מטרה הופכת לנגישה יותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31243.aspx