רעיון ליום הערכות אופטימי עם גרפולוג למורים
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 14/08/12

פרויקט שילוב והכלה

שנת הלימודים או ט וטו נפתחת וכמנהל/ת אתם שוב צריכים למצוא אטרקציות ליום הערכות. פרויקט שילוב והכלה הינו אחד מהחשובים שיערכו בשנת תשע"ג אז מדוע שהמורים לא ייהנו ממנו ?  כבר ביום ההערכות הקרוב המורים/ות יוכלו  לזכות בפעילות שילוב והכלה דרך הגרפולוגיה.

גרפולוג למורים

היכלות לשלב בין כוחות ולהיות מודעים ליתרון היחסי של כל מורה יעניק ערך מוסף לבית הספר ויעלה את הסיפוק האישי. דרך משחקי כתיבה משעשעים ומיוחדים נשלב בין המורים/ות. נגרום להם לפרגן האחד לשני ותוך כדי נעלה אותיות "מעניינות" על הלוח. נבקש לצייר ציורים לכבוד השנה החדשה ונתמקד בנקודות מעניינות במיוחד שהשתרבבו על הדף. נגלה מי כותבת ומבליטה את האגו שלה, מי אוהבת לתת ולהעניק ומי בכתב לא מסוגל להגיד מיד כן אלא רק לאחר "שחפר לכל המורות"". ניתן להזמין תכנים נוספים שהם יותר פורמאליים כמו כתבי יד של מתבגרים, כיצד ניתן לזהות סימנים שאמורים להדליק "אור אדום" בכתב היד, פענוח ציורי ילדים.. אם את רוצה לעשות משהו מיוחד ניתן להביא חתימות של אנשים מעולם החינוך, הפוליטקיה, הספורט, התרבות וכל המורות והמורים ילמדו על מה כדאי לשים לב שהורה חבר/ה חותם/ת.

אטרקציות ליום הערכות

כיוון שיום הערכות נועד לעדכונים החל משיבוצים במערכת דרך עדכונים פדגוגים אל מול מרכזי המגמות ועד דבר המנהל/ת חשוב שיהיה איזה שהיא אתנחתא או הפוגה קומית שתיתן את "הדרייב" למורים ולמורות לקראת שנת הלימודים הבאה. לפניכם מספר אטרקציות פופולאריות ליום הערכות.

1.יוגה צחוק - מסלול מצחיק במיוחד של הפעלות שיגרמו למורים/ות להתפקע מצחוק.

2.תקשורת בין אישית - משחקי קבוצה וזוגות, העברת משוב, לעידוד הקשר והפתיחות.

3.עבודת צוות - הבנת החשיבות של עבודת צוות ושיתוף פעולה בחדר המורים.

4.שפת גוף -  טיפים מדליקים במיוחד בשפת הגוף. עמידה מול קהל, גברים מול נשים.

5.לחץ ושחיקה - על חשיבות ההומור כהתמודדות מול לחצים ונתינת רעיונות פרקטים.

6.גרפולוגיה -  מסרים לא מודעים כפי שמתבטאים בכתב היד ובציור.

7.קוקטיל משולב - קחי שלושה נושאים ונדאג לשלב אותם כדי ליצור חוויה אחרת.

פעילות למורים במשך כל השנה

במשך השנה מתקיימים לא מעט אירועים כגון : חנוכה, פורים, יום המחנך, פעילות אמצע שנה, טקס הרמת כוסית לראש השנה ובפסח וכמובן מסיבת הסיום השנתית. אם אתם רוצים לקבל פירוט מלא אודות סדנאות, הפעלות, הרצאות לחצו על הביטוי "רעיון פעילות למורים"


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31728.aspx