הכנה לראיון עבודה
נכתב על ידי: לולה איזרסון
תאריך: 05/09/12

ים כסף בעבודה בחו"ל.

לפני כ15 שנה, אחי עבד במובינג באוסטרליה שנה שלמה. ההורים השתגעו מדאגה ורצו שיחזור. אבל כאשר שב ארצה, זה היה לאחר מסע רציני, שופינג מאסיבי, חוויות, והמון חסכונות. הקנאה שיגעה אותי... בהשראתו, לאחר שירותי בצה"ל הלכתי באותה דרך, ובשלב זה בחיי יש לי הזכות לפרט בפניכם על מה שחוויתי.

לעבוד ועוד.

הרווח המיוחד מעבודה במדינה זרה הוא שבעצם הרווחת חוויה לחיים. נכון, העבודה פיסית מאוד וימי העבודה מייגעים, אבל בערבים אתה חופשי, סופג תרבויות וחווה חוויות במקומות חדשים במהלך זמן ממושך. כ"כ הרבה פלוסים בלי שהזכרתי את הסיפוק מהשכר הגבוה שהעבודה מספקת. פרט לדברים הללו, בזמן שתשהה מחוץ לארץ, תוכל, בהתאם לדרישות,להתמחות במקצוע, ולהשתפשף בתחום לקראת חזרתך ארצה.

עבודה בעגלות

אם תרצה לטייל בחו"ל, ייתכן ויהיה עליך להנפיק ויזת עבודה; כאשר כל מדינה וההחלטות שקבעה לעצמה לאירוח אזרחי חוץ. לפעמים סוג האשרה הרלוונטית שונה במהות לפי מטרת ביקורך, אך ברוב המדינות, כשתרצה להנפיק אשרה כזו - תהיה מוכרח להביא תמונות פספורט, להנפיק דרכון זר ולקבוע תור אלשגריר המדינה המיועדת. מוטב להתעדכן על פי שגריר המדינה המדוברת באשר לדרישות עבור הוצאת האשרה, בכל מקרה, אסביר מספר טיפים כלליים שיוכלו להפיק תועלת:

הרבה מהנוהל אפשרי להשלים בפורטל השגרירות. שים לב לדף הבית הרלוונטי ע"מ לחסוך לעצמך זמן.

דאג ללבוּש מכובד; כמו בראיונות עבודה, משקל ההתרשמות הראשונית הוא קריטי מאוד.

הכן מראש תמונות דרכון עכשוויות. אם אין בידיך - יהיו מקרים בהם אפשר להנפיק תמונות כאלה אצל צלמים בסביבה הקרובה.

ודא כי יש עליך את כרטיס האשראי, שיהיה עליך.

רוצים לשמוע עוד? המשיכו לאתר הבא.

במה עובדים בחו"ל?


בהחלט, יש הפתעות בחיים אך עדיין, סוגי העבודות לצעירים בלי ניסיון - אינם רבים מדיי, ובדרך כלל מסתכמים בעגלות בקניונים או הובלות ואריזה. אבל עדיין, לכל ענף - פלוסים משלו, לפי המדינה והראש של המעסיק.

רוצה אינפורמציה יותר ספציפית בנושאים כמו רילוקיישן? שלח תגובה ואשתדל לענות לך כמה שרק אוכל. מקווה שתיהנה!

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article32367.aspx