טלפון חכם העונה לשם סמארטפון
נכתב על ידי: אופיר בן צור
תאריך: 17/11/12

טלפון חכם העונה לשם סמארטפון

כיום ניתן לראות בשוק הסלולר יותר ויותר טלפונים חכמים המוגדרים ופחות מכשירי סלולר המשמשים אך ורק לביצוע שיחות. והרי שבעידן שבו קיימים יותר ויותר סמארטפונים מתקדמים כמו למשל נקסוס וואן, אייפון ועוד אשר תופסים נתח שוק רחב קיים הצורך בפורטלים אשר יסייעו וייספקו אינפורמציה אודות מכשירים אלה ולאו דווקא פורטלים אשר יסכמו מהם החידושים בנושא אלה שייתן מענה במונחי ייסוד הקשורים לתחום זה.

קצת על דגמי סמארטפון וגאדג'טים

ניתן יהיה להבחין כי כאשר נכנסת לשימוש המצאה מוצלחת כלשהי אשר כובשת את השוק כדוגמאת מקלדת ה-QWERTY . ימצאו תמיד פיתוחים וחידושים לאחר מכן אשר מטרתם לממשק את הרעיון לאדם באופן קרוב יותר. תופעה זו מתרחשת גם כיום בתחום ה-סמארטפון, כאשר אלה למעשה בחלוף הזמן לוקחים חלק נכבד מנתח השוק של המחשבים המסורתיים בעלי המסך הפשוט והמוכר ללא יכולת מגע ועם מקלדת. תופעה זו זהה באופייה ממש לתהליך בו נכנסו המחשבים הניידים ולקחו חלק נכבד מנתח השוק של המחשבים השולחניים אף שלאחר זמן מה למעשה עקפו אותם במכירות. לכן תופעה זו שלא ניתנת לעצירה בשל פיתוחים והמצאות חדשות המביאות לנוחות, חלה כיום גם בכל מה שקשור ל-סמארטפונים בעלי יכולות אינטרנט גבוהות ומסך מגע ללא מקלדת מהפכה צרכנית.

יצרניות ה-סמארטפונים השונות למעשה מצאו דרכים מתוחכמות על מנת לעקוף את מגבלת הכתיבה, וזאת מאחר והתעסקות באינטרנט מצריכה שימוש רב של הקלדה. ולכן היצרניות ממציאות שיטות להפעלה של מסך ה- מולטי-טאץ', בשיטות כגון pinch to zoom אשר למעשה לאחר זמן הפכו להצלחה גדולה בעיקבותה באה השקתו של האייפד.

יצרניות אלה מגדילות לעשות ואף משקיעות בפיתוחים ורוכשות חברות בעלות התמחות בפיתוחי זיהוי קול וזאת מאחר כי הדרך האינטואיטיבית לאופן התקשור עם מכונה היא באופן בו אדם אחד מתקשר עם השני. כמו כן, אף על פי שנעשו מחקרים רבים בנושא זה לא הצליחו באמת באופן מושלם לפתור בעיה זו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34416.aspx