מתערבים לי בארגון החתונה
נכתב על ידי:
תאריך: 24/11/12

מחירי המחייה הולכים ועולים כל הזמן ומן הסתם קשה לזוגות מתחתנים לממן בעצמם את כל החתונה. ברוב המקרים ההורים של שני הצדדים עוזרים מבחינה כלכלית ומשתתפים בהוצאות החתונה.

הרבה פעמים, אולי בגלל ההשתתפות הכלכלית של ההורים, יש לחלקם נטייה להתערב בארגון החתונה ולנסות לקבוע דברים שהם בניגוד לרצונות של המתחתנים. זוגות מתחתנים רבים חשים אי נעימות כאשר מתערבים להם בארגון החתונה והם רוצים להחליט על ספקי החתונה שלהם ולתכנן את האירוע בעצמם.

חשוב להיות מוכנים לכך שההורים ירצו להתערב בארגון ולדעת להציב גבולות בלי לפגוע באף אחד. צריך לתת להם הרגשה שהם משתתפים בארגון החתונה אם הם רוצים בכך, אך לא לתת להם לקבל את ההחלטה או לכפות החלטה שלא מקובלת עליכם. זכרו שזו עדיין החתונה שלכם אחרי הכל.

מומלץ לא לפסול ישר רעיונות שההורים מציעים לכם כדי לא לפגוע בהם, אלא להגיד להם שאתם תשקלו או תקחו בחשבון את הרעיונות שלהם ועם זאת יש לכם רעיונות נוספים משלכם, כך שלא בטוח שתלכו בסופו של דבר על הרעיונות שהם הציעו.

בחלק מהמקרים אפשר להגיד שזה עניין של טעם אישי, ולכן אם משהו שההורים הציעו לא לטעמכם האישי תוכלו להגיד זאת בעדינות. למשל, אם אמא של הכלה אומרת שכדאי שתיקח שמלת כלה שהיא אהבה, הכלה יכולה להגיד בעדינות שהשמלה הזו פחות לטעמה מאשר שמלות כלה אחרות שראתה.

אפשרות נוספות היא לתת להורים תפקיד מסוים בארגון החתונה בתחום בו פחות חשוב לכם מה הם יבחרו כל עוד הם יבדקו שהם בוחרים במקום שיש עליו חוות דעת טובות, כמו מגנטים לאירועים, קישוט הרכב או שירות של אישורי הגעה. זה יתן להם הרגשה שהם משתתפים בארגון וכולם יהיו מרוצים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34554.aspx