אומניות לחימה - אודות סוגי הספורט המיוחדים
נכתב על ידי: דני לוי
תאריך: 28/01/13

אומניות לחימה הנן ספורט אשר פותח מתוך הצורך של הגנה עצמית. במסגרת הוועידה בסורבון בשנת 1984היו דיונים על אודות המשחקים באולימפיאדות, והחליטו שגם אומניות לחימה יהיו במסגרת המשחקים. נשים הורשו להשתתף בתוך המסגרת של התחרויות האולימפיות אף בספורט של אומניות לחימה רק משנת 2004.

קרטה -ענף ספורט פופולארי

1. זה בלתי אפשרי להלחם במשחקי קרטה בכלי נשק מכל סוג שהוא כמשמעות המילה קרטה שפירושה היא , יד ריקה וכלי הנשק היחידי בקרטה הוא אך ורק הרגליים והידיים .

2. קרטה זה לא רק ספורט, אלא דרך בחיים. אומנות הקרטה מחנכת לתת כבוד ולהעריך כל אחד.

3. קרטה נהיה ענף ספורט פופולרי במקומות רבים בעולם. אנשים מכל המגזרים נוטלים חלק בספורט הקרטה כולל דמויות מהתקשורת, אנשי פוליטיקה ובמה.

4. במסגרת אימוני קרטה עושים שימוש באיברים מגוונים ולומדים כיצד לשלוט בהם. במסגרת אימוני קרטה רוכשים מיומנויות שהעיקר בהם היא שליטה של המוח על היד או הרגל ובמיוחד שליטה עצמית פיזיתורוחנית ומתן כבוד לצד השני.

5. אימוני קרטה מועילים לשיפורו של הביטחון העצמי וחיזוק המשמעת העצמית. אימוני קרטה יכולים לעזור לילדים בעייתיים בנושא של קשב וריכוז. קרטה עוזר לפיתוחן של התנועות המוטוריות ותורם להתמודדות עם הבעיות השוטפות.

היאבקות –קרב קצר בין שני משתתפים

1. לצידם של שאר התחרויות הספורטיביות באולימפיאדות, יש גם האבקות. קיימים שני סוגים של האבקות, האחת היא האבקות יוונית רומית והשנייה היא האבקות חופשית.

2. האבקות מתקיימת בזירה עגולה על מזרן בגודל של שבע מטר. על מהלך הקרב מפקח שופט. המתאבקים לובשים בגדי גוף הדוקים, מתמודד אחד עטוי בגדים שצבעם אדום והשני לובש בגדים כחולים.

3. בקרב היאבקות יש אפשרות לתפוס רק את חלק הגוף העליון. אין אפשרות חוקית ללפות את הרגליים, אי אפשר לתת מכות, אין אפשרות ללפות את העורף מכיוון שישנו חשש לסכנת חנק ואי אפשר לתת אגרופים.

4. קרב האבקות נמשך רק שש דקות. הוא מתנהל בשני סיבובים ובין כל סיבוב יש הפסקה קצרה לפרק זמן של חצי דקה.

5. המנצח בקרב האבקות הנו זה שמצמיד את כתיפיו ושכמותיושל חברו לקרקע לפרק זמן קצר ביותר.

אגרוף תאילנדי –ספורט נפוץ הסוחף רבים

1. בתאילנד יש אומניות לחימה קדומות ואחת מהן היא אגרוף תאילנדי.

2. הרבה מטיילים מכל התבל מוצאים עניין בספורט הייחודי של אגרוף תאילנדי ומגיעים לתאילנד כדי לראות את הקרבות.

3. האימונים של אגרוף תאילנדי משולבים מכל מיני בעיטות וקפיצות כנגד שקי אגרוף וכנגד מאמנים. אגרוף תאילנדי גורם לפיתוח הכושר וסיבולת לב ריאה וכל מי שרוצה להתאמן באגרוף תאילנדי צריך כושר רב.

4. על אף שהעיקר בספורט אגרוף תאילנדי הוא כושר פיזי גבוה, בכל אופן צריך גם לחשוב ולערוך תיכנון בשעת הקרב גופו מה יהיו התרגילים הבאים .


 
אודות המחבר

כדי להצליחבדיאטה או בהרזיה צריך  יעוץ מקצועי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36034.aspx