קידוח בטון – שילוב של מומחיות וציוד איכותי
נכתב על ידי: דני לוי
תאריך: 04/03/13

כדי לעסוק בפעילות של קידוח בטון צריך להיות מקצוען. הבטון הוא למעשה חומר קשה מאוד, ברם גם הוא ניתן לקדיחה מוצלחת ומקצועית בעזרת הפעולה של קידוחי בטון. בעת עבודות של קידוח בטון יש לשלב מיומנות, ציוד איכותי ועובדים שיש להם מוניטין.

קידוח בטון -מתי נדרש לבצע עבודות קדיחה בתוך בטון?

1. הבטון הריהו סוג חומר עמיד באופן מיוחד. אין זה פשוט לקדוח בתוכו. כדי לקדוח בתוך בטון קיים צורך בציוד מקצועי מיוחד. סוג ציוד לא מקצועי לא יצליח לבצע עבודות קדיחה בבטון ואפי' יגרום נזקים כגון סדקים וכו'.

2. כדי שהעבודה של קידוח בטון תהיה מועילה נדרש שתהיה עבודה מקצועית על ידי שימוש בציוד מקצועי. כאשר רוצים שהמלאכה של קידוח בטון תהיה מוצלחת רצוי לגשת רק לבעלי מלאכה אשר ישלהם נסיון רב ובנוסף גם את הידע הנדרש היאך להפעיל את הכלים המקצועיים המתאימים.

3. המטרה של קידוח בטון הינה לבצע מעברים וחורים בתוך הקיר עבור העברת כבלים כמו כבלי תקשורת, חוטי חשמל, צנרת גז וכדו'.קידוח בטון נועד בנוסףלהתקנת עמודים כמו בכניסה לחניה או ליד מדרכות ועוד.

4. קידוח בטון מחייב זהירות. בטרם שמתחילים בעבודות של הקידוח נדרש לבדוק היטב כי במקום אין חוטים של חשמל או תשתיות חשובות העלולות להיפגע בשעת הקידוח.

ניסור בטון ביהלום - מספר עניינים שראוי להיות מודע להם

1. בעבר היו העבודות של הקידוח מיושנות, הם היו מתבצעות ע"י פטישים כבדים וללא דיוק והיה מתהווה הרבה אבק. הפעולה של ניסור בטון ביהלום שינתה את העבודה מהקצה אל הקצה.

2. השיטה של ניסור בטון ביהלום הועתקה ממחצבות השיש. העובדים במחצבות מצאו כי לחומר היהלום יש עוצמה וכוח מיוחד המאפשרים לו לקדוח בשיש בדייקנות. הם שמו לב כי גם את הבטון אפשר לקדוח על ידי ניסור ביהלום.

3. לצורך ניסור בבטון על ידי יהלומים עושים שימוש ביהלומים אשר שונים מהיהלומים שמשמשים לתכשיטים. היהלומים המשמשים לצרכי תעשייה הם יותר פשוטים ומיוצרים ע"י דחיסה של פחמן בלחץ.

4. העבודה של ניסור בטון ביהלום נכונה לעמודים, גשרים, או יסודות בניינים וכדו'.

ניסור בטון -כל מה שרצית לדעת על ניסור בטון

1. כמעט בכל אתר בניה עושים שימוש בעניין של ניסור בטון ומשתמשים בכלי עבודה מתאימים במיוחד שמסוגלים לנסר בטון חזק ועמיד. כשבונים בית דירות, בשעה שמשפצים דירות, בבנייה של מבני תעשייה, מבנים ציבוריים וכו'.

2. כדי להצליח בתהליך של ניסור בטון מומלץ לעשות שימוש בציוד מעולה ועובדים מאומנים. העבודה של ניסור בטון תיעשה בידי העובדים המקצועיים באופן מהירמבלי שייגרמו נזקים מיותרים ויימנע לכלוך רב.

3. בשעה שעורכים בירור על חברה שמתמחה בנושא של ניסור בטון, כדאי ביותר למצוא ממליצים על החברה. יש גם דרך לבא לאתרי בנייה ולבדוק מקרוב את הפרויקטים של החברה. גם באתרי האינטרנט תצליחו לקבל המלצות מלקוחות ומידע אמין על חברות מקצועיות בענף.


 
אודות המחבר

כדי להצליחבדיאטה או בהרזיה צריך  יעוץ מקצועי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36779.aspx