נדלן במושבים – על אודות השוני בין רכישה של נכס בעיר וקנייה במושב
נכתב על ידי: דני לוי
תאריך: 04/03/13

בענף הנדלן המגוון של נדלן במושבים קיימות כמה קטגוריות והם: קרקעות המיועדות לחקלאות, אדמות מסחריות ויחידות המיועדות למגורים ועוד. מחיריהם של נדלן במושבים הינם נושא שתלוי בגורמים שונים ומשתנים לפי המצב. על כן, לפני שאתם רוכשים נדלן במושבים נחוץ להגיע לייעוץ עם שמאי הפועל בענף כדי לקבל הערכת מחיר עדכנית וריאלית.

מושבים -מעכשיו כל אדם מסוגל לקנות נחלה במושבים

1. מושבים רבים ושונים עברו תהליך של הפרטה והמחיר של נכסי הנדל"ן בהם האמיר.

2. יש הבדל גדול בין רכישת נכסים בעיר ובין רכישת נכסים במושב. ברוב הפעמים הבעלות על המשקים הנה של מנהל מקרקעי ישראלומשום כך כאשר מנסים למצוא נכסים במושבים יש לקבל אישור של מנהל מקרקעי ישראל.

3. מושבים רבים נמצאים בסמיכות רבה לעורקי תנועה מרכזיים. ככל שהמושב קרוב יותר לכביש מהיר המחבר אותו אל מרכז הארץ, כך מחירו גבוה יותר.

4. כיום ישנו ביקוש רב לבתים במושבים, בניגוד לעבר שהיו מושבים רבים שלא נתנו אישור לקניית קרקעות ובתים למעונינים שלא בני המושב, עם שנוי המדיניות גבר הביקוש. יש ביקוש יותר גדול למושבים שממוקמים ליד הערים הגדולות.

משקים -אילו מושבים הכי מבוקשים

1. אדמה חקלאית ובית אלו הנכסים המצויים בתחומה של הנחלה של משקים חקלאיים ולעתים קיימים עוד מבנים בתחום הנחלה. במידה וחושבים לבצע רכישה של משקים חקלאיים , יש צורך לפנות למומחה בענף של הנדלן כדי שיתן הערכה למחיר הריאלי של המשק.

2. מעבר להסכמת מנהל מקרקעי ישראל לפעולות עסקיות באדמות המושב, יש מושבים שדורשים גם את אישור המושב. משום כך, לצורך ביצוע עיסקא באדמות המושב נדרש לבקש הסכמה משני הגורמים האלה.

3. דמי הסכמה המשולמים למנהל מקרקעי ישראל ומחיר המשק הינם שני הגורמים שעל פיהם יש לקבוע את מחירם של משקים.לשם קביעתם של דמי ההסכמה לוקחים בחשבון אך ורק את עלותה של הקרקע ללא המבנים שעליה כמו, בית מגורים, לולים, מחסנים שונים או מבני תעשייה וכו'.

4. יש מושבים המבוקשים באופן מיוחד לנוכח רשת החינוך הטובה, חיי הקהילה המגוונים הכוללים קיום ארועים במהלך כל השנה . יתרה מזאת יש מושבים שיש בהם תנועות נוער, חוגים יחודיים לילדים קטנים, בתי ספר ברמה גבוהה , גני ילדים ומעונות לגיל הרך.

בית במושב -מי רוצה לקנות בית במושב

1. בית במושב הוא החלום של ישראליים לא מעטים. המיזוג של נופים ומרחבים, סמיכות לערים הגדולות וחיי קהילה תוססים הפכו את החלום של קניית בית במושב לחלומם של רבים.

2. בית במושב הוא שילוב ייחודי של אפשרות מגורים מרווחת יחד עם משק חקלאי. המשק יוצר מקורות הכנסה נוספים, המשק החקלאי הינו פרנסה נוספת בשבילבני המושב אשר עובדים בערים הגדולות.

3. בגלל הפיתוח הרחב של כבישי הארץ בשנים האחרונות, קיימות יותר אופציות להתגורר במושב ולהמשיך לנסוע למקום הפעילות בעיר.


 
אודות המחבר

כדי להצליחבדיאטה או בהרזיה צריך  יעוץ מקצועי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36781.aspx