אופציות בינאריות ושוק המעוף
נכתב על ידי: ליאון רוטברג
תאריך: 28/03/13

אז מה כדאי? האם כדי לבצע מסחר באופציות בינאריות או שאולי כסף עם אופציות בינאריות? כאשר מדברים על אופציות בינאריות מדברים על דרך קלה ופשוטה ביותר לסחור מבלי לצאת את הבית. נכון להיום מאפשר המסחר לבצע מסחר של אופציות בינאריות מבלי להתאמץ. אופציות בינאריות מספקות לסוחר את האפשרות להשקיע סכום מזערי נוכח תשואה גדולה במיוחד. כמו כן אופציות בינאריות מקנות את האפשרות לבחור נכונה על פי אופציות כיוון, פקיעה על פי זמן ואפילו סוג נכס הבא לידי ביטוי במניה, מטבע חוץ או כל דבר אחר.

מהן אופציות בינאריות?
אופציות בינאריות הן מסחר המתחיל ונגמר בניחוש של שני משתנים. המשתנים נעים בין הספרות 0 או 1 . כאשר מדברים על מסחר אחר מדברים על פרמטרים לא מעטים ביחס לאפשרות להתמקד ברווח או הפסד. אופציות בינאריות תבקשנה מהסוחר לנחש פקיעה של אופציה בתוך או מחוץ לכסף פשוטו כמשמעותו. אופציות בינאריות מביאות אפשרויות רבות יותר והסיכון קטן יותר בעקבות גידור לא מועט אשר מאופיין לאורך כל שלבי המסחר. כבר במעמד החתימה, נרשמת על גבי האופציה סכום התשואה, סכום הרווח או ההפסד שנשאר קבוע ואינו משתנה, עולה או יורד. שנייה לפני שהחתימה נכנסת לתוקפה, הופכות אופציות בינאריות למובנות הרבה מעבר למצופה. בתום או תפוגת האופציה, הדברים הופכים פשוטים יותר. בין אם הסוחר מרוויח או מפסיד הוא כמו מוכן לתנאי המסחר ולכן גם נכנס אליו עם חששות קטנים יותר ביחס לכל השאר.

מה ההבדל בין שוק הבינארי לבין שוק המעוף?
אופציות מעוף באות לידי ביטוי ב25 חברות צמודות מדד מעוף ת"א על שם הבורסה התל אביבית. 25 חברות אלו הן בעצם 25 החברות החזקות ביותר במשק הישראלי אליהן כל אדם רוצה להיצמד בדרך זו או אחרת. מסחר אופציות מעוף נחשב ממונף ביותר וזאת נוכח השינויים הרבים אשר עובר המסחר בעקבות 25 פרמטרים בעלי שינוי בלתי נגמר. דמיינו לעצמכם 25 חברות מסחריות, טייקונים גדולים אשר השינוי בהם הוא אינו בר חלוף. זה בא לידי ביטוי במחיר משתנה, בהוספת מוצר, הורדת מוצר ואפילו מיזוג והסרת שיתופי פעולה.

על בחירה ועל סיכון
מיותר לציין כי כל שינוי כזה משנה את פני המסחר והופך את הדברים ליותר מורכבים גם אל מול הסוחר שלא תמיד מבין או יודע כיצד לנהוג. אם מדובר בסוחר בתחילת דרכו, אופציות בינאריות תהינה מובנת יותר ופחות ממונפות אל מול האופציות של המעוף, לכן לא מעט אנשים יבחרו לנחש נכונה פעילות של 2 נעלמים אל מול פעילות של 25 חברות אשר משנות את דרכן ואת פועלן בכל רגע נתון. בסופו של דבר, אופציות בינאריות תספקנה את הביטחון נוכח ההסכם החתום מבעוד מועד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37234.aspx