סדנאות
נכתב על ידי: miriluli
תאריך: 27/05/13

סדנאות גיבוש יכולות להתבצע במסגרת יום כיף או ערב כיף שהמשרד או החברה גם ככה מארגנים לעובדים והן יכולות להתבצע גם בנפרד מימים כאלו. את הסדנאות ניתן לערוך בסיומו של פרויקט משמעותי, בתחילתו של פרויקט כזה או בכל הזדמנות אחרת בו העובדים במשרד או המנהלים מזהים צורך ביום מיוחד שכולו מוקדש לעובדים וליחסין ביניהם.

סדנאות פיתוח מנהלים את הסדנאות ניתן לערוך בכל מקום החל ממשרדי החברה, דרך מקומות נבחרים בחיק הטבע ובכל מקום אחר שנראה מתאים ונוח למארגני הפעילות. כאשר מארגנים לעובדים סדנאות גיבוש חשוב מאוד לשים לב שלצורך כך מביאים מנחה שיש לו נסיון רב בתחום והוא יודע כיצד לגשת לעובדים שונים מרקעים שונים ולהעניק להם חוויה חיובית, שתעזור להם להתגבש יחד ולהתקרב זה לזה. ישנן מגוון של סדנאות שיכולות להיות מתאימות לגיבוש העובדים שבחלקן ניתן לציין סדנאות משחק, סדנאות תטרון, סדנאות צחוק, סדנאות אלתור וכן הלאה.

סדנאות גיבוש הן בעלות הרבה מאוד יתרונות עבור העובדים. אחד הדברים שסדנאות גיבוש גורמות להם הוא שיפור התקשורת בין העובדים השונים במשרד. מעבר לכך, סדנאות פעילות, זאת אומרת, סדנאות גיבוש אשר משלבות באופן פעיל את העובדים במהלך הסדנא ומפעילות אותן, יכולות גם לגרום לשיפור ניכר בשיתוף הפעולה בין העובדים. מעבר לכך, הסדנאות האלו מאפשרות לעובדים להכיר זה את זה באופן מעט שונה מכפי שהם מכירים אחד את השני במהלך השגרה השוטפת או במהלך העבודה. דבר חשוב לא פחות הוא שהסדנאות גם מעלות את מורל העובדים ועוזרות להם להגיע לעבודה חדורי מוטיבציה ועם חיוך על הפנים. דבר זה לא רק עושה טוב לכל עובד ועובד בחברה אלא גם עושה טוב לחברה או למשרד כעסק.

סדנאות גיבוש עוזרות לקרב את כל העובדים במשרד זה לזה. לא צריך לחכות שתתפתח אווירה עכורה במשרד על מנת ליצור סדנאות גיבוש שכאלו. הסדנאות האלו יכולות להיות נהדרות גם לעובדים שעובדים יחד ביחסי עבודה טובים. הסדנאות מאפשרות להכיר זה את זה לעומק, וכאמור לעיל, מזוויות שונות, דבר שאין לו תחליף. כך שבכל מקרה כדאי לא לוותר על אותן סדנאות גיבוש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38152.aspx