החיים- כמה עובדות על שמירה על הבריאות
נכתב על ידי: סנונית תוכן
תאריך: 28/05/13

ישנם מספר דברים בטוחים בחיים- לידה, חיים ומוות. כל השאר הם רק אסופה של הסתברויות שמשתברות על החיים שלנו על מנת להניע אותם מצד אחד אל האחר, כאשר כל שנותר לנו הוא לנסות ולהשאיר בידינו את מעט השליטה שנותרת בידינו אחרי שכל הגלים המרכיבים את הים סוער הזה בו אנו חיים משתברים להם אל החוף ומייצרים בעבורנו את הנסיבות אשר עמן עלינו להתמודד.

במהלך החיים שלנו אנחנו צפויים לחוות משברים רבים לצד שמחות גדולות, עליות וצניחות, רגעי אושר לצד צער וכאב, בריאות וחולי, יום ולילה, ים ויבשה.

אחד הדברים הצפויים לנו, הוא הזיקנה. האחות הלא רחמנית אשר ממתינה מעבר לפינה ועמה התחלואים השונים של גוף הנוטה לקמול מרוב שימוש והתבלות של שנים ארוכות. האחות הלא רחמנית שנושאת בידה שק מלא בעייפות החומר, רדיקלים חופשיים, מחלות לב, כולסטרול גבוה, כאבי גב, דלקות שרירים ומפרקים, כאבי ברכיים, שחיקת סחוס, אלצהיימר, דמנציה, מחלות אונקולוגיות ועוד המון בעיות ומכאובים המצפים לנו בעת שנעזוב את עלומינו ונשאיר אותם מאחור בלי כל אפשרות להחזיק בהם עוד רגע קט.

רבים וטובים ניסו בעבר לשנות את רועה הגזירה ולהאריך את ימי הפריחה המאושרים של עלומיו של האדם, אך ללא הצלחה יתרה, ודווקא התפתחות הרפואה במהלך עשרות ומאות השנים האחרונות, הביאה לכך שחייו של האדם הממוצע ארוכים בעשרות מונים מאלה של אבותיו הקדמונים. התוצאה הישירה ל הארכת חיינו על ידי הרפואה המודרנית, היא הארכת ימי הזיקנה שלנו, מאחר ואין כל דרך לדחות את הקץ, וימים אלה יגיעו, אם נרצה בכך ואם לאו.

הדרך היחידה להתמודד עם הזיקנה, היא להתכונן אליה כיאות מבעוד מועד באמצעות שמירה על הבריאות שלנו. ככל שתחיו חיים בריאים יותר היום, כך ימי הזיקנה שלכם יהיו קלים יותר. המשוואה היא די פשוטה. דמיינו לדוגמה איך יראו חייו של אדם שעישן כל חייו בעת הגיעו לגיל השלישי, ריאותיו מפוחמות ונשימתו כבדה, ולעומתו, אדם אשר לא עישן סיגריה מימיו, ואף דאג לעסוק בספורט אשר מחזק את הריאות ונותן לו אורך נשימה.

ועד אז, אנחנו מאחלים לכם, רק בריאות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38190.aspx