טיסות לכרתים
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 16/06/13

כריתים, אי בים התיכון שתחת שלטון יוון, היה אחד היעדים המבוקשים ביותר לישראלים רבים לאורך שנים רבות. מאז נכנסה טורקיה למדינות אליהם מגיעים ישראלים לאורך כל השנה פחתו הטיסות לכרתים ומספר התיירים מישראל הלך ופחת.

בשנים בהן היה ניתוק מדיני עם טורקיה חזרו רבים והגיעו בטיסות לכרתים. רבים מבין החוזרים ציינו שהם התגעגעו לחופשות בכרתים ואף שטורקיה יפה והחופשות בה נעימות הם לא מצטערים על שחזרו לאי.

בחודשי הקיץ, בעיקר בחודשי החופש הגדול, יוצאות טיסות לכרתים מספר פעמים בשבוע. הורים רבים שרוצים לצאת עם ילדיהם לחוץ לארץ בוחרים בכרתים כל אחד מהסיבות שלו אבל הקרבה הגאוגרפית לישראל היא אחד השיקולים.

הטיסות לכרתים קצרות ונוחות, מזג האוויר הדומה למזג האוויר בארץ והאפשרות לבלות חופשה שקטה במקום אחד בשיטת "הכל כלול" הוא גורם חשוב בזמן תכנון חופשה משפחתית. יש אטרקציות ומקומות בילוי לכל אחד מבני המשפחה, בריכות השחייה וחופשי הים מאפשרים בילוי של שעות ולהורים מתאפשרת מנוחה ללא דאגה כיצד להעסיק את הילדים.

מחיר הטיסות לכרתים כולל השרות בבית מלון והכניסה לאתרים השונים זול בהרבה למשפחה לעומת עלות חופשה דומה באילת. הדאגה של פרנסי העיר הדרומית של ישראל היא כיצד למשוך את הישראלים המעדיפים את כרתים על אילת לשנות את דעתם. זה לא פשוט מאחר והעלויות בישראל גבוהות בהרבה מהעלויות בכרתים.

דילים לכרתים


כל אחד שיוצא לחופשה, במיוחד משפחות עם ילדים, רוצה שהחופשה תהיה מהנה, נעימה אבל בעיקר זולה. משפחה עם ילדים צריכה להוציא אלפי שקלים כדי לצאת למספר ימי חופשה איכותית.

רוב הישראלים מחפשים בכל דרך אפשרית איך להוזיל את החופשה ואחת הדרכים להוזיל את החופשות היא מציאת דילים.

ברוב עיתוני הארץ, אתרי האינטרנט, הפליירים המחולקים לתיבות הדואר ובטלוויזיה אפשר למצוא פרסומים על דילים בעולם ובכללם גם דילים לכרתים.

כרתים נחשב יעד תיירות לישראלים רבים בעיקר בגלל הקרבה הגאוגרפית וזמן הטיסה הקצר. זהו אי ים תיכוני עם מזג אוויר כמו זה שבישראל. החיפוש אחרי דילים לכרתים מתחיל כבר באביב. כל חברת תעופה או משרדי הנסיעות יוצאים בדילים מעניינים ורבים מהיוצאים רוכשים אותם.
למי שמחליט על יציאה ספונטנית לחופשה בכרתים כדאי לעקוב אחרי פרסומי אתר חברת הנסיעות הדקה ה-90. לפעמים הדילים לכרתים או לכל מקום שנרכשים דרך האתר של ה-90 נמוכים משמעותית ממחירם בחברות האחרות.

בזמן בחינת הדיל לכרתים כדאי לבדוק האם הוא באמת זול יותר ומכיל יותר פרטים מאשר עסקה רגילה. ברוב הדילים לכרתים או למקומות אחרים ניתנות הטבות והפיתוי הוא גדול. יש דילים לכרתים זולים משמעותית מחופשה רגילה.

החופשה בכרתים במסגרת של דילים היא משמעותית זולה יותר מאשר חופשה באילת אף היא במסגרת דילים. ההצעות שבתי המלון בכרתים מציעים והורדת המחירים במיוחד בעונת התיירות היא כל כך משמעותית ולעיתים שהייה בכרתים זמן כפול מהשהייה באילת לא מגיעה לגובה העלות של חופשה באילת.

חלק מחברות התיירות, כדי למשוך קהל רב לצאת לכרתים, מעניקות הנחות ניכרות בעלויות של כרטיסי הטיסה, חדרי המלון או כניסה לאטרקציות במקום.

לקראת חגי ישראל יוצאים רבים לחופשות בחו"ל ובכלל זה בכרתים. חברות הנסיעות מצאו בפלח זה של נוסעים מקור להרחבת הכנסותיהם. בתקופה זו אפשר למצוא דילים לכרתים במחירים אטרקטיביים וזולים משמעותית מעלות החגים בבית.
לא כל אחד אוהב לארח או להתארח בחגים ולכן רבות המשפחות הבוחרות לצאת בתקופת החגים לחופשה ומה יותר טוב מאשר לקיים חופשה ולמצוא דרך להוזלתה על ידי דילים לכרתים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38421.aspx