כאבי רגליים - לא רק לעולי רגל
נכתב על ידי: סנונית תוכן
תאריך: 16/06/13

דמיינו שזה עוד יום במסע הארוך שלכם ואתם צריכים להגיע אל קצה הדרך. כמויות המים שאתם סוחבים עמכם מתדלדלות מיום ליום, ונראה כאילו הם ייגמרו הרבה לפני שתגיעו אל היעד שלכם. עוד יום עובר, ועוד יום, והשמש אשר קופחת על ראשכם לא מבטיחה טובות ונצורות בקשר להמשך המסע. החום הכבד מתיש אתכם ומונע בעדכם להתקדם בקצב משביע רצון, וגורם לכם להרגיש לפעמים כאילו אתם הולכים אחורה. כאילו במקום להתקדם אל היעד שלכן, אל הנחלה המובטחת, אתם מתגלגלים במוקד ההר, כאילו הייתם סיזיפוס המגלגל את כדור האבן במעלה ההר פעם אחר פעם עד קץ הימים.

לו רק לא הייתם סובלים כל כך בגלל כאבי רגליים קשים, אולי ההליכה הזו הייתה מתקדמת מהר יותר, אבל היא לא, כי הכאבים חמורים ומחמירים בכל יום, כאילו רק כדי להכעיס או כדי לגרום לכם לסבול יותר ויותר עם כל רגע שחולף. אבל אתם נחושים להשיג כמה שיותר במסע שלכם ולהגיע למטרה הנכספת ולמנוחה שבצידה.

אבל אתם לא צריכים לצאת למבע מעבר לערבות הסוואנה או בעקבות שפך הנילוס על מנת לחוש בכאבי רגליים. כאבים שכאלה הם מנת חלקם של אנשים רבים, גם אם המאמץ שהם חווים מדי יום נמוך בהרבה מזה של חיילי רגלים או רצי מרתון. למען האמת, כמעט כל אחד ואחד מאתנו חשוף לכאבי רגליים קשים שעלולים לתקוף אותו ללא כל אזהרה ובלי שיידע מהיכן מחתה עליו הצרה. כל שנות לו לעשות לאחר מכן הוא להתחיל בטיפולים ארוכים שיורידו את הכאבים עצמם למינימום ההכרחי אך שום דבר לא מבטיח כי הביקור אצל הרופא הטוב ביותר בעולם יוכל להעלים את הכאבים לחלוטין.

אבל אין זה אומר כי אינכם צריכים לנסות ולטפל בבעיה במידה ואתם חשים בכאבי רגליים. רוב הסיגויים כי במידה ותפנו לרופא הוא ינסה לגלות מהיכן נובעים הכאבים, ובהתאם לסיבה אשר נקבעה כגורם, יותאם גם הטיפול. במירב המקרים, במידה ומקור הכאב הוא ברגל עצמה, יטופל המקרה בדרך כלל בשילוב של תרופות שונות נוגדות דלקות ופיזיותרפיה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38432.aspx