לימודי רכיבה טיפולית- טיפול עם עוצמה
נכתב על ידי: יובל אלביכטמן
תאריך: 30/06/13

אם אתם רוצים לעסוק במקצוע הטיפול, לעבוד עם אנשים, לטפל בהם ולסייע להם לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, תוכלו ללמוד את אחד התחומים השייכים אל הרפואה המשלימה. הרפואה המשלימה מכילה מגוון סוגים של טיפולים כך שכל מטופל יכול למצוא את הטיפול הנכון והיעיל ביותר עבורו. אחד מהתחומים הללו הינו רכיבה טיפולית. לימודי רכיבה טיפולית מתאימים לאנשים אשר מעוניינים לטפל בדרך שונה ויצירתית. הרכיבה הטיפולית מתבססת כל הקשר בין האדם והסוס, קשר אשר נרקם כבר לפני שנים רבות כאשר סייע הסוס לאדם בחקלאות, במהלך מלחמות ועוד.

במהלך הלימודים, יעבור כל אחד מהסטודנטים תהליך מרתק אל תוך נפשו - הוא יכיר את עצמו - את העוצמות אשר קיימות בו, החולשות, היכולות ועוד. כמובן שהלימודים הללו מתאימים לאנשים שאוהבים בעלי חיים ובני אדם.

לימודי רכיבה טיפולית- קשר מסוג אחר

במהלך קורס רכיבה טיפולית, ילמדו הסטודנטים על אנטומיה, פיזיולוגיה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, תנועתו של הסוס, טיפול בסוס, פרזול, ציוד ואביזרים, הכשרה טיפולית ותרגול של מיומנויות בתחום יחסי מטפל ומטופל, הכשרה מעשית ברכיבה וממשק, הכשרה מעשית בהדרכת רכיבה, הכשרה מעשית בטיפול ורכיבה לאוכלוסייה מגוונת מרקעים רגשיים, חברתיים ופיזיים שונים, וטרינריה, חינוך מיוחד ועוד. באמצעות הטיפול יוצא הדופן, יקבל המטופל מענה לצרכיו הפיזיים, הוא יתמודד עם הרכיבה, יבצע תרגילי רכיבה מגוונים, יטפל בסוס ועוד.

נוסף על קורס הרכיבה הטיפולית, יוכלו הסטודנטים במכללה ללמוד עוד מגוון נרחב של תחומים כמו למשל: לימודי פרחי באך, לימודי דמיון מודרך, לימודי קינסיולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי שיאצו, לימודי קלפי אימון וטיפול, לימודי ליצנות רפואית ועוד. כל אחד מהתחומים מכיל מגוון שיטות טיפול. קורס שיאצו למשל, ילמד את הסטודנט כיצד ניתן לאזן את גופו של המטופל. במהלך הלימודים ילמד  הסטודנט על המערך האנרגטי של הגוף, הוא ילמד כיצד יש לנשום, היכן נמצאים המרידיאנים וכיצד ניתן לעבוד עליהם, כיצד ניתן לאבחן בטן וגב, כיצד לתשאל ועוד. החומר הנלמד יאפשר לסטודנט לטפל באנשים אשר סובלים מכאבים, מתחים, דלקות וחוסר איזון כללי.

את כל אותם תחומים- לימודי רכיבה טיפולית, לימודי דמיון מודרך, לימודי פרחי באך, קורס רפלקסולוגיה, לימודי ליצנות רפואית, קורס הילינג ועוד רבים אחרים, תוכלו ללמוד במכללה הירוקה ובעלת הסגנון הכפרי שלנו. במכללה ילמדו אתכם מרצים מנוסים ובעלי ניסיון רב. כמו כן, הלימודים יתבצעו בכיתות קטנות ולא יכילו יותר מ- 20 איש לכיתה, בצורה זו תוכלו לקבל את מלא תשומת הלב.  במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע נוסף או במידה ויש לכם שאלות נוספות, תוכלו לצור קשר באמצעות הטלפון. נוסף על כך, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בדף יצירת הקשר ונציג מטעם המכללה יחזור אליכם בהקדם האפשרי.


 
אודות המחבר

מכללת כרכור /ספיריט

מומחים לשיקום באמצעות רפואה אלטרנטיבית ורפואה משלימה.

ע"י יובל אלביכטמן

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38609.aspx