ניסור בטון - החשיבות של עבודה מקצועית
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 17/07/13

לא אחת קורה שמבנה המוקם לצורך מסוים משנה את הייעוד שלו שינוי חלקי או מלא. בנייני מגורים מאכלסים קליניקות ומשרדים ובנייני משרדים מאכלסים מפעלים או עסקים יצרניים. לעיתים מזומנות קורה גם שעסק הממוקם בתוך בניין משרדים מתרחב ומתעורר הצורך לבצע שינויים בחלל המבנה, לחבר חדרים או לשנות את המבנה שלהם, כך שיספק מרחב עבודה למספר רב יותר של אנשים. ניסור בטון מקצועי מאפשר ביצוע שינויים בחלל, כולל גם שינויים משמעותיים.

ציוד מקצועי וסיום מוצלח של העבודה

בחלק ניכר מהמקרים פעולת הניסור בבטון מתבצעת במבנה קיים, מה שהופך את ביצוע העבודה לקשה במיוחד. בחלק מהמקרים מבוצעות עבודות השיפוצים כשהמבנה, כולו או חלקו, מאוכלס למעשה. לפיכך חייבות כל העבודות של קידוח בטון וניסור שלו להתבצע במהירות, תוך סיכון מינימלי של הדיירים.

בעלי מקצוע מנוסים מביאים איתם מסורים מיוחדים, מקדחים וציוד אחר. אם מדובר בשטח גדול הדורש עבודה מרובה, נעשה שימוש בבובקט - כלים קטנים שבגרסתם המוגדלת משמשים באתרי בנייה. המדובר בדחפורים, טרקטורים  וכלים דומים אחרים. נילן להעלות אותם לקומות גבוהות בקלות יחסית והם יכולים לעבור גם דרך פתחים צרים יחסית מחדר לחדר.

הפחתת רעשים ולכלוך וקיצור זמן העבודה

ציוד מקצועי איכותי מאפשר סיום מהיר של עבודת הניסור ותוצאות מדויקות ואיכותיות יותר. ריסוק קירות אורך הרבה יותר זמן מהניסור, מרעיש כמעט באותה המידה ועלול לגרום נזק סביבתי לא קטן - הן לקירות סמוכים והן מפאת הלכלוך הרב שהוא גורם.

ניסור וקידוח בעזרת ציוד מתקדם מבוצע תוך שימוש במים. המים מקררים את המקדחים או את הציוד המשמש לניסור. אלה עובדים בלחץ רב תוך יצירת חום גבוה כתוצאה מהחיכוך, והמים מסייעים לקרר אותם. ואולם במקביל לוכדים המים חלק גדול מגרגירי האבק הנוצרים תוך כדי העבודה ומונעים מהם מלהתפשט בחלל. כך נמנע חלק גדול מהלכלוך שנוצר כתוצאה מהעבודה.

חיתוך וניסור בבטון חייבים להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים ולאחר קבלת אישורים ממהנדס או גורם מוסמך אחר, שיוודאו שאין מדובר בפגיעה בקיר מרכזי. גם מי שמבצע את העבודה חייב לעשות אותה בצורה מקצועית ולהשתמש בציוד מתאים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38866.aspx