ביחד על ספת הפסיכולוג
נכתב על ידי: שירה ט
תאריך: 01/08/13

ביחד על ספת הפסיכולוג

כאשר ישנה בעיה בזוגיות ומתעוררים חיכוכים וקשיים, ניתן לפתור זאת, ואחת הדרכים לכך היא טיפול פסיכולוגי. אכן, קראתם נכון, אנשים רבים אינם מעלים על דעתם שניתן לפנות אל פסיכולוג בשל משבר זוגי, אולם למען האמת מדובר באפשרות נפוצה ושכיחה שרבים כבר זכו לקטוף את פירותיה. חשוב לדעת שלא כל פסיכולוג מתאים למשימה, ויש לבחור באישיות מטפלת שהוכשרה ספציפית לטיפול זוגי. כמו כן כדאי לדעת שפרט לפסיכולוג ניתן לפנות גם אל מטפל זוגי שעבר הכשרה מתאימה ומגיע מתחום פסיכיאטריה, ייעוץ חינוכי או עבודה סוציאלית.

מה בדיוק מחכה לכם בטיפול?
זה כמובן תלוי במטפל ובכם אבל באופן כללי מדובר במפגשים שמתקיימים בקליניקה ובמהלכן תוכלו להעלות את הנושאים הבוערים, להסביר את עצמכם, לחשוף את הרגשות שלכם, וכמובן גם לנסות להקשיב, לשמוע מה הצד השני חושב ואיך הוא רואה את הדברים. המטרה היא ליצור שיח פתוח, דינאמי ומפרה, דיאלוג שממנו יהיה ניתן בסופו של דבר להבין מה הבעיות וכיצד פותרים אותן. בשונה מטיפולים אחרים, טיפול פסיכולוגי זוגי הוא טיפול שבו משתתפים שלושה אנשים, ושיתוף פעולה של כל אחד מהם חשוב ותורם.

כמה מפגשים צפויים לכם?
מספר המפגשים אצל הפסיכולוג תלוי כמובן בבעיה שבגללה הגעתם ובשיטת הטיפול. קיים טיפול פסיכולוגי קצר וממוקד, אך בדרך כלל מדובר בתהליך שכדאי להגיע אליו מצוידים בסבלנות. שיטות הטיפול הן רבות ומגוונות, והבחירה תלויה במקרה הספציפי. כך למשל הבעיה יכולה להיות קשורה למיניות, לאירוע כמו בגידה, לדיכאון של אחד מבני הזוג, למשבר כלכלי, לילד מתבגר שמקשה על בני הזוג, לקריירה של אחד מבני הזוג שגוזלת תשומת לב רבה על חשבון הזמן בבית, ועוד. יתכן שאינכם יודעים כלל מה הבעיה, ואז יהיה צורך לברר ולהצביע עליה במהלך הטיפול.

כמה זה עולה?
אין מחיר אחיד, התעריף של טיפול פסיכולוגי משתנה, ותלוי בפסיכולוג, באזור ועוד. המחירים יכולים להגיע למאות שקלים לכל פגישה, ולהצטבר עד אלפי שקלים לכל הטיפול. למרות שלא מדובר בטיפול זול, החשיבות שלו והרווח שניתן להפיק ממנו הם גדולים, ולכן לא כדאי לוותר גם אם אתם מרגישים שאין דרך לתקן ושכלום לא יעזור. תמיד כדאי לנסות, טיפול פסיכולוגי בהחלט יכול לפתור ולשפר את המצב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39138.aspx