משחקי ילדות
נכתב על ידי: goldentoy
תאריך: 02/09/13

כאשר אנו רוצים לקנות צעצועים לילדינו קיים מגוון רחב מאוד של צעצועים : משחקי יצירה, קלפים, כדורים, מכוניות על שלט רחוק, משחקי חשיבה -נראה שאין למגוון הזה סוף. ולפני יום הולדת לאחיין או הבת של השכנים אנחנו מוצאים את עצמנו עומדים ומתלבטים מול האפשרויות הרבות הקיימות- האם לקנות משחק הרכבה או בובה?

פאזל או מסוק עם שלט? לכל ילד יש טעם ותחביבים שונים ולכן קשה מאוד למצוא מתנה מתאימה. מתוך המגוון הקיים אופציה מעניינת למתנה היא משחקי הרכבה.למשחקי ההרכבה יתרונות רבים ומגוונים על פני משחקים רגילים כגון משחקי קופא, כדורים ובובות. משחקי ההרכבה תוכננו במיוחד על מנת לאפשר לילדכם לפתח מיומנויות חשיבה יצירתית כך שהם יוכלו ללמוד תוך כדי משחק והנאה.

קיימים סוגים שונים של משחקי הרכבה - היתרון הגדול שלהם הוא שהם מאפשרים לנו לתת לילדינו כלים לפיתוח חשיבה ויצירתיות בדרך של משחק והנאה. משחקי הרכבה או משחקים דידקטיים מאפשרים לנו לפתח את צורת החשיבה של ילדינו ולשפר את כישורי הזיכרון שלהם.

דומינו הוא משחק הרכבה קלאסי הקיים שנים רבות- כיום משחק ההרכבה הפופולארי ביותר הוא הדומינו ראלי-איתו ניתן להעביר שעות רבות בבנייה של מסלולים שונים ומשונים על מנת להגיע לתוצאה הסופית של נפילת אבני הדומינו במדוייק אלו על אלו.

פאזלים הם ממשחקי קופסא וההרכבה הנפוצים ביותר כיום- הם קיימים במגוון רחב של גדלים , במספר משתנה של חלקים ודרגות קושי ולכן כל אחד מבני המשפחה יכול להינות ממשחקי הרכבה בצורת פאזלים. מומלץ מאוד לרכוש פאזל ברמה המותאמת לילדים ולהפוך את פעולה ההרכבה לחוויה משפחתית מגבשת שתסייע לכם לפתח את המיומנויות המחשבתיות והמוטוריות של ילדיכם.

ובל נשכח את משחק ההרכבה האולטימטיבי- הלגו- מטרת משחקי  ההרכבה היא לפתח את היצירתיות של ילדיכם ואפשר להם לתת דרור לדמיון. בעזרת הלגו הם יכולים לבנות את כל מה שירצו- ארמונות. מכוניות מירוץ, מגדלים ועוד כיד הדימיון הטובה עליהם.

משחקי ההרכבה ומסוקים על שלט הם דרך מצויינת לתת לילדיכם להביע את עצמם ולפתא רת יכולותיהם המוטוריות והיצירתיות- ואין כל סיבה שאתם המבוגרים לא תצטרפו לחוויה המעשירה של משחקי הרכבה שיכולה להסב הנאה לכל המשפחה.


 
אודות המחבר
http://goldentoy.co.il/ - גולדן טוי הרשת המובילה לצעצועי ילדים בישראל
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39648.aspx