על הקשר בין כתיבת קורות חיים לבין קורס דמיון מודרך
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 17/09/13

החלק הברור ביותר של הכנה לעבודה היא כתיבה של קורות החיים. הטקסט יפה ומסודר, כל מילה מוקפדת והמטרה העליונה היא להוציא אותך כמה שיותר טוב. אבל לעיתים זה לא מספיק. לפעמים אתה מגיע לחוץ לראיון, לא מצליח לבטא את מה שאתה בדיוק חושב ומסתבך עם המילים, מה שלא מותיר ברירה למעסיק הפוטנציאלי- והוא נותר רק פוטנציאלי, בלי החלק של המעסיק.

כתיבת קורות חיים

אבל קודם כל ולפני הכל- קורות החיים. בשביל להגיע לשלב בו אתה עומד מול המעסיק הפוטנציאלי או מול רכזת ההשמה של החברה ומתראיין כדי להתקבל לחברה, עליך לנפק קורות חיים כמעט מושלמים. זה אומר שכל דבר יהיה בסדר הנכון שלו על פני הדף, הכל יהיה מפורט בדיוק כמו שצריך ולא יותר מדי והכי חשוב- שהמסמך הקטן הזה יהיה הפנים שלך, רק על דף.

כתיבת קורות חיים
אינה קלה. היא דורשת זמן ותשומת לב לפרטים, היא דורשת לחקור במוחך ולהבין כיצד מגדירים בצורה הטובה יותר את התפקיד שעשית, כשזה בסדר לייפות אבל בהחלט לא בסדר לשקר, אחרת תיאלץ להתמודד עם השקרים שלך במוקדם או במאוחר. הכתיבה של מסמך קורות החיים דורשת מכל אדם לחשוב טוב על אילו תכונות הוא יכול להביא לתפקיד הספציפי אליו הוא מועמד ומהם היתרונות שלו, במיוחד לשם העבודה המסוימת הזו, כשלבסוף חשוב לחתום בכישורים המיוחדים אותם אתה יכול להביא לכל עבודה, החל משפה ועד שליטה בתוכנות מחשב כאלה ואחרות.

החלק שבא אחרי כתיבת קורות חיים

כמובן שקורות החיים לבדם הם לא מה שיובילו אותך להצלחה או במקרה הזה לקבלת העבודה, אלא תצטרך לעבור כמובן את הזימון המיוחל לראיון העבודה, הזימון אליו אתה תיקרא ובו תיאלץ להוכיח את יכולותיך הורבליות שיקנו לך את המשרה המבוקשת. כתיבת קורות חיים היא אמנם חלק משמעותי, אך ברגע שאתה מוזמן אל ריאיון העבודה, אתה עומד שם לבדך, בלי יותר מדי זמן לפשפש בעבר ולנסות להיזכר מה עשית בחלק זה של החיים ומה בחלק האחר.

כעת, כשאתה עומד מול המראיין זוהי שעתך. עליך להוכיח, במספר דקות בלבד, שהתפקיד צריך להיות שלך. לא לשכוח, אם לא היית מתאים לתפקיד, התאמה אותה המעסיק גילה באמצעות קורות החיים, הם לא היו מזמנים אותך כלל לריאיון. לכן, אל לחץ, רק תנסה להביא את עצמך ולשווק את עצמך לתפקיד.

קורס דמיון מודרך כדי להתמודד עם הפחדים

אם בכל זאת אתה מרגיש שהלחץ מבעבע בך, יש פתרון ולא, הוא לא פתרון כימי כלשהו שנרשם לך על ידי הרופא. ישנם סוגים שונים של פסיכולוגיות, טיפולים וקורסים במיוחד לדברים הללו, כשאתה עומד בפני אחד הפחדים הכי גדולים שלך, כשלמקרה זה יתאים קורס דמיון מודרך. בקורס זה למעשה אתה מתקשר עם התת מודע שלך על מנת להגיע למעין שלווה פנימית בתוכך ולנסות ולהשלים עם התכונות שלך, על מנת לקדם אותך אל חשיבה חיובית.

קורס דמיון מודרך לשם הורדת הלחץ


ברגע שהחשיבה תהיה חיובית, כל שאר הדברים יתחילו לקרות מעצמם ולהיהפך אף הם לחיוביים. בזמן שתשדר אל המחשבות שלך שהתפקיד שלך דרך מחשבה על מקום כלשהו בו אתה מעוניין להיות או אדם כלשהו מולו אתה מעוניין לעמוד, דברים שלמדת כחלק מן קורס דמיון מודרך, אתה לא תחשוב על הלחץ הטמון בריאיון העבודה הזה, אלא רק כיצד אתה מרגיש בנוח במקום השמח שלך, המקום הבטוח שלך. כך, במהרה, התפקיד יהיה שלך והמקום הבטוח אותו דמיינת, יהיה המקום החדש והקבוע שלך.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39844.aspx