דירות חדשות בקריות- בקרית מוצקין, קרית חיים וקרית ביאליק
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 29/09/13

קחו לרגע אדם שעובד במרכז ומעוניין לרכוש שם דירה. הוא נשוי פלוס ילד ועוד ילדה בדרך. הוא שייך למעמד הביניים והוא ואשתו עובדים לפרנסתו. בדיוק כמו שאלה מתמטית כך עולה גם השאלה הבאה- מתי הוא באמת יוכל לרכוש דירה או ליתר דיוק לשלם את המשכנתה עליה? התשובה היא, כנראה, לעולם לא.

רכישה של דירות חדשות בקריות

אין מה לעשות, הבעייתיות של רכישת דירה, בעיקר במרכז הארץ, רק הולכת ונעשית קשה יותר. מחירי הדירות רק הולכים ומאמירים, הביקוש לדירות עדיין עולה ואנשי מעמד הביניים רק הולכים ומתרחקים מהדירה המיוחלת. לכן, כדאי לקחת בחשבון את ההתפתחות התחבורתית, בין אם מדובר בכבישי ישראל ובין אם מדובר בתחבורה הציבורית ולרכוש מהמבחר של דירות חדשות בקריות. הצפון בתנופה והקריות לא שונות ממנו. מבחר רחב של דירות חדשות ונהדרות, החל משלושה חדרים ועד חמישה חדרים מוצעות לכל המעוניין לבוא ולרכוש במחירים אטרקטיביים. דירות אותן תרכשו במרכז במחירים של שני מיליון שקלים ומעלה, תוכלו לרכוש בקריות בחצי מזה ואפילו בפחות, כך שייתכן מאוד ובשכונות מסויימות תוכלו להגיע לדירות של ארבעה וחמישה חדרים בסכומים שסובבים סביב תשע מאות אלף שקלים או מיליון. אם כן, אין ספק שמבחינת רמת המחירים הצפון הינו עדיף בהרבה על פני המרכז, אך מה עושים עם איכות החיים?

איכות החיים של קרית חיים

גם בתחום הזה אין ספק שהצפון עולה על המרכז. זיהום האוויר הרב במרכז הארץ, שנגרם כתוצאה מריבוי מפעלים ותחבורה סואנת, גורם לאיכות החיים במרכז להיות בירידה למרות שהמחירים שם רק עולים. גני הילדים ובתי הספר אמנם בחלקם עדיפים בהרבה על הצפון, אך עם זאת עדיין ישנם מספר בתי ספר גם שם, שלא נופלים מרמתם של אלו במרכז. אולי בנהריה וקרית מוצקין יהיה קצת קשה למצוא בית ספר איכותי יותר מאלו של המרכז עבור הילדים שלכם, אך באזורים אחרים דוגמת קרית חיים, חיפה ומשגב בהחלט תוכלו למצוא יופי של בתי ספר, כאלה אליהם ישמח ילדיכם ללכת, יחד עם העובדה שאתם תשמחו לשלוח אותו לשם. גם מבחינת הפארקים והגינות הציבוריות לא תתקשו למצוא את אלו בצפון, ממש בצמוד לבית או במקרה הגרוע במרחק הליכה מהבית, לעומת תל אביב למשל שם בשביל למצוא פארק בו תוכלו לשחק עם הילדים תיאלצו להניע את הרכב ולסרוק במבטכם את הרחובות עד אשר תיתקלו באחד כזה.

דירות חדשות בקריות גם עם עבודה במרכז

השאלה האחרונה שעולה היא כיצד אפשר לרכוש דירה בקריות, אם העבודה עדיין במרכז? אין ספק שזו נחשבת לבעייתיות הגדולה ביותר, מאחר ולמצוא עבודה בצפון זה קשה עד בלתי אפשרי ברוב התחומים. חוץ מעובדי בנק או משרד החינוך, רוב האנשים דוגמת מהנדסים או בוגרי תארים של מדעי הרוח והחברה, לא יכולים למצוא יותר מדי אפשרויות לתעסוקה בצפון. לכן, הם אומרים, לרכוש דירות חדשות בקריות זה טוב ויפה, אך מה נעשה לגבי העבודה שעדיין נשארת במרכז?

ברוכים הבאים לתחנת הרכבת של קרית חיים


גם כאן הצפון מציע פתרון ואפילו לא צריך להוציא את הרכב בשבילו, למרות שבקריות ובסביבה אם תוציאו את הרכב בבוקר, בניגוד לתל אביב כאן גם תצליחו להחזיר אותו לאותו מקום חנייה. הפתרון מגיע בדמות רכבת שמתחילה את נסיעתה בנהריה, עוברת בעכו, קרית מוצקין וגם קרית חיים וממשיכה לתחנות רבות בחיפה. כך, כל מי שעובד במרכז ומתגורר בצפון, יכול להגיע תוך שעה עד שעה וחצי לעבודתו, בלי הדאגות היומיות של איפה לחנות, מתי צריך לצאת וכמה דלק אני מבזבז על הרכב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39928.aspx