לימוד הזוהר לפיתוח הרוחניות
נכתב על ידי: בתיה כץ
תאריך: 05/01/14

את ספר הזוהר הקדוש כמעט ואין מי שלא מכיר, הספר חובר על ידי רבי שמעון בר יוחאי לפני כ- 1800 שנה, ומיום שנתגלה, הוא התקבל בכל הקהילות בארץ ובעולם בתור הספר המרכזי של תורת הקבלה.

הזוהר הקדוש מביא פירושים על התורה והוא ערוך לפי הסדר של פרשות השבוע, הספר כולל את רזי הבריאה בנושאים רבים כמו: ראיה בכוכבים, אסטרונומיה, חכמת הקבלה, גלגול נשמות וכדומה. רוב הספר כתוב בארמית אולם רבי דניאל פריש, חיבר ביאור לכל ספר הזוהר הקדוש שנקרא בשם זוהר מתוק מדבש. ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש מתרגם ומבאר את כל מהעניינים הברורים ועד לנושאים שלא קלים ולא מובנים, ביאור ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש הינו שווה לכל נפש ולמעשה כל אחד מסוגל ללמוד מתוכו.

הכוח האדיר של הזוהר הקדוש

עצם ההימצאות של הזוהר הקדוש מביאה אור וברכה והיא נחשבת כיוצרת מעטה של הגנה וביטחון מוחלט, ללימוד בספר הזוהר הקדוש ישנה מעלה גדולה והוא מהווה ליצירה של התבוננות נכונה על החיים שעוזרת עם בעיות כדוגמת משברים או מתח, גם כאשר קוראים בזוהר הקדוש אפילו שהלימוד בו הינו בלי כל הבנה ישנה השפעה עצומה, חכמינו הביאו הרבה מאד ספרים המדברים על חשיבות הקריאה בזוהר הקדוש הן בימי חול והן ביום שבת, אדם שלומד בזוהר הקדוש במשך שעה ביום שבת קודש, זה נחשב כנגד לימוד תורה במשך כשבעים וחמש שנה בימי חול.

המסורת של הלימוד בספר הזוהר הקדוש הייתה קיימת כבר לפני מאות שנים ועד ימינו, אוכלוסיות רבות במדינות שונות בעולם לומדים ספר הזוהר בכוחות עצמם או כשיעור בקבוצות המטרה של הלימוד הינה לקרב את הגאולה, להביא המון שפע וכן שיפור המזל של האדם.

זמנים ללימוד בזוהר

את ספר הזוהר נוכל ללמוד במשך כל שעות היום הן ביום והן בלילות מפני שספר הזוהר ופרשות התורה נחשבים לגדר של תורה שבע"פ, חוץ מזה יש חשיבות גדולה לקרוא את ספר ביום שבת קודש מפני שיום השבת נחשב יום קדוש וספר הזוהר הוא נחשב לקדוש הלימוד בספר הזוהר הקדוש ביום שבת קודש היא זכות גדולה ועצומה ומביאה יצירת ניצוצות קדושה לנשמת האדם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41449.aspx