יורם קראוס – עונה למגורים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 27/05/14מה החודשים הכי טובים לשינוי מגורים?

יורם קראוס: "כיום הנתונים מראים לנו ששוק הדירות, כמו בשווקים אחרים, נתון בכל רגע נתון להשפעה העונתית אשר גורמת לו לשינויים ברמות הביקוש בתחום ההשכרה ובתחום המכירה. בזמן החגים, או בזמן ההכנה לקראת שנת לימודים חדשה ובתקופת בין המיצרים ישנה ירידה בכמותה עסקאות. כמו גם בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו". עוד מציין יורם קראוס כי בישראל החודשים המתאימים לרכישת דירה הם דצמבר, ינואר ופברואר. בחודשים ספטמבר ובחודש אוקטובר, כמו גם בחודש אפריל, ישנה ירידה במספר העסקאות בשל החגים.

מהן התוצאות בסקרים?

יורם קראוס אומר שמסקר שנערך עבור התאחדות הקבלנים עולה כי בחודשי החגים נמכרו בממוצע 6,410 דירות יד ראשונה ושנייה בחודש - כ-6.8% מסך המכירות השנתיות. החודשים הפעילים ביותר, לפי הסקר, הם יוני ודצמבר עם ממוצע רכישות חודשי של כ-8,970 דירות. הסקר בחן את נתוני המכירה של דירות חדשות ויד שנייה בין השנים 1997 ל-2007. עוד מוסיף יורם קראוס כי בסך הכול ניכרת ירידה של כ-14% בחודשים ספטמבר-אוקטובר לעומת שאר חודשי השנה. כאשר מבודדים את חמש השנים 2007-2003, מבחינים בירידה חדה יותר, של כ-22%, בחודשים אלו לעומת שאר השנה.


יורם קראוס, מנכ"ל החברה, ייסד את חברת SMS לפני למעלה מ-15 שנים ובין לקוחותיה נמנים ארגונים ומוסדות חשובים בישראל, כמו משרד הביטחון, ארגונים פיננסיים כמו בנקים וחברות ביטוח וחברות היי-טק בינלאומיות, כגון גוגל, סאפ, הוט ועוד. SMS  החברה פועלת בישראל ובחו"ל ונחשבת כיום לחברה הגדולה בתחומה במרכז הארץ.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43018.aspx