לא חייבים לרוקן חסכונות בשביל טבעת אירוסין
נכתב על ידי: רותם וובז
תאריך: 21/07/14

יש לא מעט סיבות לחששות ברכישת טבעת אירוסין, אחת מהן היא סיבה כלכלית. המחשבה שמדובר בטבעת מאוד יקרה אינה נכונה לגמרי. המחשבה הזו הרבה פעמים גורמת לגבר להתמהמה עם ההצעה, לחכות על מנת לצבור סכום כסף שבו יכול לרכוש טבעת אירוסין מכובדת לבת הזוג.

אם אני אפתח את המאמר בכך שניתן לרכוש טבעת אירוסין מכובדת מאוד הסכום של 2500-3000 ₪? תופתעו?

כמובן שמחירי טבעות האירוסין מתפרשות על סקאלה רחבה מאוד של מחירים החל מ- 1000 ₪ ועד עשרות אלפי שקלים. אך לא חייבים לרכוש טבעת בעשרות אלפי שקלים על מנת להצהיר על אהבתכם ולא חייבים שהטבעת תהיה משובצת במגוון יהלומים יקרים אפשר תמיד להתפשר על יהלומים יותר קטנים ופחות נדירים.

שלא תטעו אין כוונה להפנות אתכם לחפש יהלומים מזויפים, אלא יהלומים איכותיים בעלי פרמטרים קצת יותר נמוכים מבחינת משקל, ניקיון, וצבע.

אז איך מוצאים טבעות אירוסין ייחודיות ומכובדת בסכום לא יקר? כפי שציינתי יש להתפשר על פרמטרים מסוימים של היהלום, אבל על מנת למצוא טבעת אירוסין בעלת מראה עשיר בעלות מינימלית תצטרכו להרחיק עד לבורסה ליהלומים ברמת גן. שם יש לא מעט חנויות חברות בארגון היהלומים העולמי, בעלי הידע והמקצועיות הנדרשת לספק לכן טבעת אירוסין איכותית במחירים אטרקטיביים.

למה דווקא שם?

ההבדלים בין חנות תכשיטים רגילה לבין חנות יצרן בתחום היהלומים היא שבחנות רגילה, טבעת אירוסין מגיעה כמוצר מוגמר. עיצוב טבעת ויהלום שלא ניתנים לשינוי על ידי הלקוח. לעומת זאת בחנות יצרן תוכלו להרכיב את הטבעת שלכם, לפי התקציב שיש ברשותכם. כלומר אתם יכולים לבחור עיצוב מסוים של טבעת אירוסין לשנות את היהלום המרכזי ליהלום קצת יותר קטן, פחות נקי. להוריד כמה אבנים צדדיות ולהגיע למחיר שאתם יכולים לשלם עליה.

עוד פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בהבדלים של טבעות אירוסין בחנות רגילה לעומת חנות יצרן הוא העמלות שמגולמות בתוך מחירה של טבעת אירוסין, איזה עמלות?

עמלה לבעל מקצוע שמייבא את היהלום, עמלה לבדיקה של היהלום, עמלה לליטוש וחיתוך, עמלה למעצב של הטבעת, ועמלה לשיבוץ. כל הפעלות הנ"ל נעשות עלי ידי בעלי מקצוע. בחנות יצרן העובדים מורכבים מבעלי מקצוע שונים בתחום שכולם עובדים יחד תחת אותה החנות. החיסכון של הצרכן עומד על 50% בקנייה של טבעת מיצרן יהלומים לעומת חנות תכשיטים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43544.aspx