אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
נכתב על ידי: מיכל ז
תאריך: 29/08/14

לא לחינם יש את הביטוי שנקרא "אמן מורעב", וזאת מכיוון שאמנים בימינו לא מוצאים עבודות. בעבר, אומנות הייתה תחום מבוקש מאוד, אך עם השנים האמנים נדחקו הצידה לטובת אנשים עם השכלה מודרנית ובעיקר טכנית. מכיוון שכך, ומשום תחום האומנות אינו מפותח מספיק בישראל, הרבה אמנים נשארים מחוסרי עבודה וצריכים לעבודות במשרות שאינן מספקות אותם.

הפתרון - אמרגנים לייצוג

בעזרת משרדים ייצוג כמו גלובוס ייצוג אמנים חייהם המקצועיים של האמנים יכולים להשתנות. בעזרת האמרגנים הנכונים, האמנים יכולים למצוא יותר אפשרויות לעבודות בתחום האומנות שלהם.

כאן חשוב לומר שתחום האומנות בישראל הוא לא מפותח, ולכן נדיר לראות אמנים שהופכים להיות עשירים. אבל, במקרים מסוימים זה אפשרי, ובכל מקרה המטרה היא להפוך את האומנות למקור פרנסה מכובד.

איך לבחור את המשרד הנכון?

מכיוון שאומנות אינה תחום מבוקש, יש מעט משרדי ייצוג. ולמרות זאת, הבחירה במשרד כזה או אחר היא לא פשוטה.

דבר ראשון שכדאי לשים לב אליו הוא מספר המיוצגים שיש במשרד והיחס בינו לבין כמות וערך הקשרים שיש למשרד עם מקבלי החלטות בתחומי האומנות השונים. כמו כן, חשוב לשים לב לתחומים הספציפיים שבהם המשרד מתעסק, כך שצייר או צלם צריכים משרד שעוסק בתחומים אלו, ולא משרד שמייצג שחקנים, דוגמנים וכן הלאה. יחד עם זאת, יש משרדים שמטפלים בטווח רחב של תחומי אומנות, לכן כדאי לבדוק לפני ששוללים משרד כזה או אחר.

כמה אחוזים ייקחו לכם?

כל זמן שאתם מיוצגים במשרד, לא יגבו מכם אפילו שקל. ההכנסה היחידה של האמרגנים תגיע מהכיס שלכם, וליתר דיוק מהעבודות שהם שולחים אתכם אליהן. מכאן אפשר לראות שיש לאמרגנים אינטרס ברור למצוא לכם עבודות ולעזור לכם לפתח את הקריירה שלכם.

השאלה היא, כמה מהשכר שלכם הם לוקחים לכיס שלהם? משרדים כמו גלובוס ייצוג אמנים שומרים על אחוזים סבירים, אבל יש משרדים שלוקחים יותר ומהם אתם צריכים להיזהר. כדאי לבדוק היטב את החוזה לפני שחותמים עליו ולשים דגש על האחוזים האלו. כמובן שיש מקום למו"מ כדי שתוכלו להפריש סכומים קטנים יותר לאמרגנים שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43898.aspx