חוצה מדבר – טיול בדרום הארץ
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 08/09/14

החופש הגדול עוד מעט נגמר. נראה שהחודשיים האלו עברו מהר מאוד, אבל יש עוד כמה ימים שבהם אתם יכולים ליהנות עם הילדים שלכם. טיול חוצה מדבר בדרום הארץ הוא אופציה נהדרת שמתאימה כמעט לכל משפחה. זה לא דורש תקציב גדול מדי ויכול לספק לכם, ובעיקר לילדים, תחושה של הרפתקה מיוחדת.

הייחודיות של המדבר

טיול חוצה מדבר הוא חוויה יוצאת דופן ושונה מכל אטרקציה או טיול שעשיתם עד היום. המדבר הוא מקום שבו תוכלו להשיג שקט ושלווה וניתוק מכל ההמולה ובו זמנית גם ליהנות מנופים מדבריים עוצרי נשימה. הילדים אולי היו לא מזמן בטיול במדבר מטעם בית הספר שלהם, אבל אתם ההורים וודאי שנים רבות לא ראיתם נופים שכאלו...

סוגים שונים של טיולים במדבר

טיול חוצה מדבר בדרום הארץ, למשל מדבר יהודה או מדבר אילת, יכול להיות מכמה סוגים שונים. ליתר דיוק, החצייה של המדבר יכולה להיעשות בכמה דרכים. הדרך הכי זולה היא כמובן לעשות טיול אופניים. אתם והילדים יכולים לקחת אתכם את האופניים האישיים שלכם ולצאת לדרך. אם יש לכם אופניים עם שני מושבים, תוכלו לחסוך עבודה קשה בהעמסת האופניים ברכב. היתרון של טיול אופניים במדבר הוא גם החיסרון שלו- לוקח יותר זמן לסיים את המסלול, אך זה יכול לתת לכם זמן לעשות הרבה אתנחתות או אפילו לעשות לינה בשטח עד צאת החמה.

סוג אחר של טיול במדבר הוא טיול ג'יפים או טרקטורונים. רוב החברות בתחום זה מציעות מסלולים קצרים לכמה שעות או למהלך היום, אבל יש כמה שמציעות מסלול שגם כולל לינה בשטח ואיתן הכל מסודר ומאורגן בשבילכם. העלויות כמובן גבוהות יותר לעומת טיול אופניים עצמאי.

נקודה למחשבה

לא משנה באיזה מסלול אתם בוחרים, כדי לעבור את הטיול בשלום ולא ללכת לאיבוד, רצוי לעשות את הטיול עם מורה דרך, אלא אם כן אתם נווטים מדופלמים ו/או מכירים כבר את האזור ויודעים להתמצא בו.

כמו כן, קחו בחשבון שהמדבר יכול להיות מקום מאוד שומם, ולכן דאגו להצטייד מראש ולקחת אתכם את כל הדברים הכי חשובים, וזה כולל הרבה מאוד מים וערכת עזרה ראשונה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44018.aspx