פדיקור רפואי
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 14/09/14

נשים רבות ואף לא מעט גברים נוהגים ללכת במשך שנים לטיפולי רגליים בעיקר על מנת לעצב כראוי את ציפורני הרגליים או להסיר עור קשה וכדומה. מרבית הטיפולים הללו הם מבוססים על רצון לשיפור מראה הרגליים ופחות מן הזווית הרפואית של העניין. לשם כך חדרה לתחום תעשיית פדיקור רפואי בנוסף לזו האסתטית.

מהו פדיקור רפואי?

טיפול פדיקור רפואי בבאר שבע אינו שונה במיוחד מטיפול רגיל ועוסק גם כן באסתטיקה של הרגל אך גם בטיפול בבעיות שונות העשויות להתפתח או כאלו שכבר התפתחו ויש לטפל בהן כראוי. הטיפול מוענק על ידי מי שהתמחו בנושא והוסמכו להעניק טיפולים שכאלו.

מה הטיפולים הנהוגים?

במסגרתו ניתן לטפל במספר בעיות נפוצות ברגליים ובין השאר:

ציפורן חודרנית: ציפורן החודרת לתוך העור, מכאיבה ומציקה, לעתים מוגלתית ומובילה לפצעים שונים. מסוכנת בעיקר לאנשים עם בעיות סכרת ועשויה להביא לצורך בטיפול כירורגי או אף קטיעה של הרגל במקרים קיצוניים. הטיפול כולל גזירה נכונה יותר של הציפורן (לעתים בצורה ישרה במקום מעוגלת), ניקיון האזור, אי הליכה יחפים, התאמה נכונה של נעליים או כפכפים לרגליים, טיפול בטיפות או כדורים במקרה שיש כבר פצע וכמובן מעקב קבוע עם המטפלת ובדיקה כי המצב משתפר ואינו מחמיר.

פטרת ציפורניים: כאשר הציפורן הופכת לצהבהבה, אינה מחוברת כראוי בפינות שלה או שהיא שביר ופריכה יחסית. שימוש בפלסטר אוטם ומשחה מתאימה או השחזה של הציפורן בצורה נכונה, מריחת לקה למשך כחצי שנה או טיפולי לייזר חדשים לניקוי האזור הנגוע.

יבלת בסוליית כף הרגל: נגרמת עקב וירוס ממשפחת הפפילומה, האזור הופך מחוספס ומופיעות נקודות שחורות. יש לטפל נקודתית בהתאם למצב הרפואי של המטופל, הגיל שלו ונגזרים נוספים כמו סכרת, הריון וכדומה. חשוב טיפול יעיל ומקצועי ולא משחות של בתי מרקחת.

 

אין כל ספק כי טיפולי רגליים הם עניין אסתטי אבל חשוב מכך במקרים רבים הם מונעים בעיות זיהומיות ותחלואה של כל הרגל וצורך בטיפולים רפואיים מורכבים יותר. כל שיש לעשות זה לבקר אצל פדיקוריסטית רפואית ולבקש בדיקה של הרגל וטיפול מונע מראש לכל הבעיות הללו בהנחה שהכל תקין. האסתטיקה תהיה הבונוס...


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44050.aspx