איך להמנע מטעויות בהזמנת שירות הובלות קטנות
נכתב על ידי: centrifogo
תאריך: 09/11/14

בכל שנה מתבצעים בארץ אלפי העברות של בתים, משרדים, מפעלים וכדומה. מתוך החברות הרבות העוסקות בתחום הגדול של הובלות בכלל, ובתחום ביצוע הובלות הקטנות בפרט , ישנם המון חברות טובות, אך לצערנו ישנם גם חברות שנוהגות בלקוחותיהן בצורה לא הוגנת.

למרבה המזל, באפשרותכם לצמצם את האפשרות שתיפגעו ע"י חברה לא אמינה. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לזהות את אותן החברות שנוהגות בדרך הלא נכונה.

1. החברה מציעה לך הצעת מחיר "הכל כלול" מבלי לראות את הדירה

חברה רצינית תוכל אמנם לתת לך הצעת מחיר משוערת על סמך פרטים כמו גודל הדירה, מספר וגודל הפריטים, קומה בבנין, האם יש מעלית וכו'. אך הצעת מחיר סופית אפשרית רק על ידי ביקור עובד החברה בדירה.

2. עובד החברה עובר במהירות על הפריטים בדירה

על עובד החברה שבא לתת הצעת מחיר, לעבור על תכולת הדירה ביסודיות, ולרשום פרטים רבים לגבי הפריטים שאותם אתם מתכוונים להעביר (יכול להיות שחלק מהפריטים תרצו להשאיר), האם יש פריטים שדורשים ציוד מיוחד? (כמו מקררים גדולים ופסנתרים לדוגמא) רק כך תוכל חברה רצינית לתת הצעת מחיר נכונה.

3. אל תשלם הכל מראש

אם חברה מבקשת ממך לשלם את כל הסכום מראש, אזי עליך להזהר מאוד. חברות רציניות לא יבקשו ממך לשלם  מראש, ויאפשרו לך לשלם בסיום תהליך ההעברה.

4. בדוק את פרטי החברה באינטרנט

השתמש באתרי אינטרנט כמו "המקצוענים" לדוגמא, בכדי לבדוק את אמינות החברות שלגביהן אתה מברר. ודא שכתובת החברה ומספר הטלפון המופיעים באתר תואמים את הפרטים שיש ברשותך.

5. בקש המלצות מחברים

זוהי נקודה חשובה מאוד. שאל חברים או משפחה, האם היה להם נסיון עם חברה שאתה שוקל להעסיק. פרסם פוסט בפייסבוק ובקש לקבל מידע לגבי חברה מסוימת. אפשרות נוספת היא ביקור באתרי משוב, שם ניתן למצוא חוות דעת אוביקטיביות לגבי חברה זו או אחרת.

6. הזהר מחיובים נוספים

ודא שיש ברשותך הצעת מחיר סופית בכתב מהחברה לפני שההעברה מתחילה, אחרת אתה עלול למצוא את עצמך מחויב בשלל חיובים שונים שלא ציפית להם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44505.aspx