בחירת גנרטור
נכתב על ידי: centrifogo
תאריך: 13/11/14

רוצים לארגן אירוע במקום שאין בו חשמל? או אולי ישנה איזו עבודה שאתם צריכים לעשות במקום המנותק מרשת החשמל? יתכן גם שיש לכם חשמל  אבל אתם רוצים מערכת גיבוי למקרה שיפוך החשמל. במקרים כאלו יש לכם צורך בגנרטורים. ואם כבר גנרטורים אז אין יותר טוב מהשכרת גנרטורים . ישנם סוגים שונים של גנרטורים אז איך בעצם בוחרים גנרטורים להשכרה?

כאשר בוחרים גנרטורים  להשכרה ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון, בינהם:

- איך תשתמש בגנרטור? יש 3 אפשרויות שימוש בגנרטור: גיבוי למערכת החשמל בבית, שימוש חיצוני לפעילות נופש כמו למשל קמפינג. שימוש תעשייתי. לכל שימוש של הגנרטור יש דרישות אחרות.

- עוצמת הרעש – רמת הרעש של הגנרטור יכולה להיות גורם משמעותי בהחלטה. ישנם מקומות בהם לא ניתן להשתמש בגנרטורים רועשים מכיוון שזה יחשב להפרעה לציבור. ישנם גם נסיבות בהם גנרטור מרעש אף יפריע לכם, לעיתים אתם צריכים את  השקט.

- זמן פעולה ויעילות השימוש בדלק. חפשו אחר גנרטורים שהם יעילים מבחינת צריכת הדלק וזמן הפעולה. זה יחסוך לכם בעלויות בעיקר אם אתם מרבים להשתמש בגנרטורים. בדרך כלל מידע זה לא יהיה זמן במקומות בהם יש השכרת גנרטור , עבור גנרטורים קטנים. זה יותר רלוונטי עבור השכרת גנרטורים תעשייתיים.

- איכות הזרם החשמלי. זרם חשמל קבוע ויציב הוא דבר קריטי. כאשר אין זרם חשמל קבוע ויציב זה עלול לפגוע במכשירים חשמליים ואפילו בגנרטור עצמו. לכן כאשר מחפשים גנרטורים להשכרה חשוב לחפש גנרטורים עם מייצב מתח. זה נקרא מערכת AVR.

- ניידות. יש לקחת בחשבון איך תובילו את הגנרטור אל המקום בו תשתמשו בו. חפשו אחר גנרטורים קטנים אשר נכנסים בתא המטען של הרכב וקחו בחשבון גם את הובלתו מהרכב אל מקום השימוש. כמובן שלעיתים יש צורך בגנרטורים בעלי הספק גבוה שלא נכנסים בתא המטען. זהו שיקול שיש לעשות  ולבדוק עם השכרת הגנרטורים, לעיתים יש צורך גם בהובלה של הגנרטור.

- תמיכה ושירות. אחד הדברים החשובים ביותר בהשכרת גנרטורים זה התמיכה והשירות.  חשוב שיהייה לכם שירות זמין 24 שעות שיוכל לתת לכם תמיכה ופתרונות בשעת תקלה. אמנם תקלות הן מתרחשות כל יום כאשר הגנרטורים מתוחזקים היטב אך בוודאי שאתם לא רוצים לקחת שום סיכון. לכן חשוב שהעסק בו השכרתם גנרטורים יתחייב לשירות 24 שעות ביממה, תוך התייחסות למיקום הגיאוגראפי, ויכלול גם גנרטור חלופי במידת הצורך.

אם תקחו בחשבון את כל השיקולים אז מובטח לכם שתמצאו את הגנרטור המתאים ביותר לצרכים שלכם, לא פחות ולא יותר. זה ימנע מכם להיכנס להוצאות מיותרות על גנרטורים שאינם מתאימים לצרכים שלכם. כמו כן אם תבדקו היטב את כל השיקולים סביר להניח שתגלו שעדיף השכרת גנרטורים על פני רכישת גנרטורים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44543.aspx