אודות בוכנות הידראוליות
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 30/05/15

בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן אל עבר הבוכנה וכתוצאה מכך נוצרת תנועה קווית של הבוכנה, תנועה קדמית ואחורית. על מנת להבטיח את יעילות הפעולה, יש להקפיד שלא יהיו בועות אוויר במערכת, וזאת כי בעוד השמן הנו נוזל ועל כן אינו נדחס, הרי שאוויר הוא גז ואותו כן ניתן לדחוס. על כן אם בטעות יש בועות אוויר, הרי שהבוכנה לא תצליח להיפתח עד הסוף ועל כן היעילות תיפגם.

מטרת בוכנות הידראוליות

הבוכנות ההידראוליות משמשות עבור מגוון פעולות שנעשות על ידי מכונות תעשייתיות ואנו נתקלים בהן לא מעט מידי יום ביומו בסיטואציות שונות, מבלי שנהיה מודעים לעובדה שהן אלו שאחראיות על מגוון פעולות הידראוליות מהותיות. בוכנות הידראוליות ניתן למצוא אצל מגוון כלי עבודה מאסיביים כאשר הבוכנה ההידראולית מסייעת להרים מטען משמעותי שעומד על מאות טונות, וגם אצל מכשירים שכוללים בוכנות שעובדות במהירות ואף למרחקים קצרים. להלן רשימת הכלים היותר מוכרים שמשתמשים בבוכנות שהן הידראוליות: יעה אופני, מחפר, דחפור, טרקטור, מפלסת מחפרון, בובקאט, מלגזה, מערבל בטון, עגורן, משאבת בטון, מגבה  מכני, הגה כוח, בולמים למכוניות, מדחסי אשפה, משאיות עבור איסוף אשפה ועוד.

בחירת בוכנות הידראוליות

כיום ניתן למצוא מגוון בוכנות, (שהן הידראוליות), עבור שימושים שונים, בין היתר ניתן לרכוש בוכנה נמוכה, בוכנה שהיא הידראולית, בוכנה חלולה ועוד מגוון אופציות. כאשר מגיעים לרכוש בוכנות, (הידראוליות), יש לקחת בחשבון שעבור כל צורך יש להתאים סוג מעט שונה ומה שמתאים עבור צורך אחד לא בהכרח יתאים עבור צורך שני ועל כן במקום לתת למבחר הרב לבלבל, מוטב לרכוש במקום שיודע להעניק שירות מקצועי, כלומר יודע להמליץ מהי הבחירה הנכונה ביותר עבור כל צורך. את אותה המלצה יש לקחת בחשבון גם כאשר מדובר על אדם מקצועי שיודע בגדול אלו בוכנות הוא צריך, אך עדיין כאשר יתייעץ עם בעל מקצוע, הוא יוכל למצוא הסוג המתאים ביותר בזמן הקצר ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46154.aspx