טיפים לניהול שיחה, איך לנהל שיחה חיובית? איך ליצור אווירה חיובית? תקשורת בין אישית, פיתוח שיחה, איך לגרום למישהו להרגיש איתך בנוח? איך לעזור למישהו? א
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 16/07/16

טיפים לניהול שיחה, איך לנהל שיחה חיובית? איך ליצור אווירה חיובית?תקשורת בין אישית, פיתוח שיחה, איך לגרום למישהו להרגיש איתך בנוח? איך לעזורלמישהו? איך לגרום למישהו להרגיש בנוח עם עצמו?

כאשר מדבריםעם מישהו, וכאשר מטרת השיחה היא לגרום לו להרגיש טוב, לשם כך צריך לשים לב, שבמהלךהשיחה לא נאמרים דברים שגורמים לאדם השני להרגיש רע.

במהלך כלהשיחה, תת המודע של השומע, מדרג במשך כל הזמן, פרמטרים שונים לגבי "איכות השיחה".כאשר אחד מהפרמטרים הוא, עד כמה השיחה עושה לשומע טוב או רע. ובסוף כל שיחה, תתהמודע של השומע, שומר אצל עצמו, דירוג כללי לאיכות השיחה, מבחינת עד כמה השיחה עשתהלו טוב.

ולכן, בכל פעםבמשך השיחה, כאשר נאמר משהו שעשוי לגרום לאדם השני להרגיש לא בנוח / להרגיש רע,עליך להשתדל למנוע את התחושה הרעה מהשומע.

וכמובן שלאמדובר על כך שעליך להימנע מלומר בצורה ישירה לאדם השני, דברים שברור לך שיעשו לורע. אלא עליך להימנע גם מלומר דברים, שעשויים לגרום לשני להרגיש רע, בצורה כלשהי,עד כמה שאפשר. כגון לדוגמא לומר משפטים שיש להם תרתי משמע, כאשר אחת מהמשמעויותשלילית. או לדוגמא לשאול שאלה, שעשויה לשים את האדם השני, במצב לא נעים. או לדוגמאלנקוט בעמדה, שעשויה ליצור אי נעימות.

אבל לא רק זה,אלא שלפעמים הצד השני בשיחה, הוא עצמו אומר משהו, שהוא עצמו לא מרגיש איתו בנוח.בין אם הוא אמר את זה במכוון, או בטעות. ובין אם הוא מרגיש לא בנוח מול עצמו, אומולך. וגם במקרה כזה, עליך להשתדל כל הזמן ליצור אווירה נעימה.

לא משנה מהואיך, ברגע שנאמר בשיחה דבר שעשוי לגרום לאדם השני להרגיש רע בצורה כלשהי, ביןבצורה ישירה או עקיפה, עליך לדעת לזהות את זה, ולגרום לאדם השני להרגיש כמה שיותרטוב. כדי שבדירוג איכות השיחה שבתת המודע של הצד השני, יהיה דירוג שיחה יותרגבוה.

לדוגמא, נניחשאתה שואל מישהו, "נראה אותך היום?", והוא עונה לך "מצטער, אבל אני לא אספיק להגיעבזמן". אז צריך לדעת לזהות את המילה מצטער, ולראות שהאדם השני מרגיש לא בנוח עםעצמו. וצריך לשדר לו, שהוא לא צריך להצטער. וכמובן שיש יוצא מן הכלל, שלפעמים רוציםשהאדם השני ירגיש רע. אבל כאן מדובר במקרה, שהמטרה המרכזית היא שרוצים שהאדם השניירגיש טוב.

וכאן במאמר לאאתן דוגמאות נוספות למשפטים שעשויים לגרום לשני להרגיש רע. וגם לא אתן דוגמאותנוספות לאיך לגרום לשני להרגיש טוב. כי לפעמים צריך לעשות את זה בצורה מתוחכמת ולאישירה, שהאדם השני לא ירגיש שקלטת את חוסר הנוחות שלו...

המאמר מאת מאמן אימון אישי / עסקי / ייעוץ / אליעד כהן -www.EIP.co.il | קואצינג מומלץ, מומלץ, קואצינג, מטפל רגשי

הכנס לאתרותהנה מעוד קואצ'ר מומלץ, מאמן עסקי מומלץ,לנהל שיחה, לנהל שיחה חיובית, איך ליצור אווירה חיובית..., מאמן אימון אישי, אימון,לגרום, יעוץ, תת מודע ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49263.aspx