איך לפתח שיחה טובה? איך ללמוד לפתח שיחה? איך ליצור רגש מדויק? איך להגיב למישהו? איך תגובה להגיב? איזה תשובה לענות? מה הכי נכון לומר? מה התגובה הרצויה?
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 18/07/16

איך לפתח שיחהטובה? איך ללמוד לפתח שיחה? איך ליצור רגש מדויק? איך להגיב למישהו? איך תגובהלהגיב? איזה תשובה לענות? מה הכי נכון לומר? מה התגובה הרצויה? איך לפתח שיחהזורמת? איך לנהל שיחה? איך לנסח משפט? שיחה מוצלחת, אפשרויות תגובה, משפט תגובה,שינויים רגשיים

וכאן אבאר עודתרגיל ללמוד לפתח שיחה טובה וחיובית. כי החוכמה היא לא רק לדעת לפתח שיחה, אלא גםצריך לדעת לפתח שיחה טובה. ושיחה טובה, היא שיחה שמשיגה לך את המטרה שלךמהשיחה.

ז"א שאם הרצוןשלך שהאדם השני ירגיש טוב, אז שיחה טובה היא שיחה שתגרום לאדם השני להרגיש טוב. ואםלדוגמא אתה רוצה שהאדם השני ירגיש רגש אחר, גם רגש שלילי כלשהו, אז שיחה מוצלחתתהיה שיחה שבה גרמת לאדם השני להרגיש את הרגש שרצית שהוא ירגיש.

והשאלה היא,איך באפשרותך ללמוד לפתח שיחה מוצלחת, שבה אתה מצליח לגרום לבן אדם השני להרגיש,אתה מה שאתה רוצה שהוא ירגיש וממילא גם בכך אתה מצליח לגרום לאדם השני לעשות, את מהשאתה רוצה שהוא יעשה?

אז איך לפתחשיחה באופן כללי, כבר הסברתי, שלשם כך יש ללמוד לקחת משפט כלשהו, ולדעת לשאול עליושאלות / להוסיף עליו משפטים נוספים, כפי שכבר הסברתי במקום אחר.

והתרגיל הפעםהוא, כך: שלב ראשון תמציא משפט לדוגמא שמישהו אומר בכל נושא שהוא. וזה יכול להיותכל משפט בכל נושא. זה יכול להיות משפט של שאלה, שהאדם שואל משהו, או משפט של אמירה,או סתם כל משפט שהוא. בין משפט שאומרים אותו לך, ובין משפט שאומרים אותו לבן אדםאחר. לדוגמא "האם בא לך ללכת לטייל / שבוע הבא יש לי טסט לרכב / חם היום / קניתינעליים חדשות / איפה יש כאן בית קפה / הרכב הזה נוסע מהר מידי" או כל משפט אחרוסתמי או בעל משמעות ככל שיהיה.

בשלב הבא, קחאת המשפט שרשמת, ועכשיו עליו לרשום אפשרויות תגובה אפשריות למשפט הזה. כמה אפשריותתגובה? כמה שיותר. איזה אפשרויות תגובה? מה שבא לך. שיהיו אפילו אפשרויות תגובהממוצאות / בהומור / אמיתיות / שקריות / הגיוניות / חסרות היגיון / מה שבא לך. העיקרשיהיו כמה שיותר אפשרויות תגובה.

לדוגמא: נניחשמישהו אומר "איזה ציפור יפה". תגובות אפשריות לדוגמא יכולות להיות: "לא נכון,הציפור מכוערת / נכון, ציפור מהממת / למה לדעתך הציפור יפה / למה לדעתך הציפור הזאתיפה (שינוי מילים מהניסוח הקודם - גם שינוי מילים,יש לו משמעות למתקדמים!) / כל הציפורים כאן יפות / זאת לא ציפור, זה שועל /הציפור יפה אבל לא כמוך / הציפור יפה ואת יותר יפה / הציפור מכוערת כמוך / רקהכנפיים של הציפור יפות / יש ציפורים יותר יפות" או כל אפשרות תגובה אחרת.

עכשיו, אחרישרשמת כל תגובה אפשרית למשפט שנאמר לך / לידך, עכשיו המשימה שלך היא, לגלות מה האדםהשני מרגיש ואיזה רגשות נראה לך שהוא ירגיש, כאשר תגיב את התגובה שהגבת.

ז"א עליךלדמיין שאתה הוא זה שאומר את המשפט המקורי, ועליך לדמיין שמישהו אחר מגיב את כל אחתואחת מהתגובות האפשריות שרשמת כאפשרויות תגובה למשפט. ועכשיו עליך לבדוק, איך אתהמרגיש ואיזה רגשות ותחושות מתעוררים בך, בעקבות התגובה ששמעת.

ואם אתה רוצהלהיות עוד יותר מתקדם וחכם בנושא, עליך ללמוד לדעת לשים לב לשינויים הרגשיים שישבך, לא רק כאשר אומרים משפט תגובה אחר, אלא עליך לעשות גם את התרגיל הבא למתקדמים,שרוצים להבין איך באמת זה עובד, ולהיות הרבה רמות מעל כל השאר.

והתרגיל הואלקחת משפט תגובה אפשרי, לדוגמא התגובה שאומרת "הציפור הזאת מהממת", ואת אותו המשפטבדיוק, לנסח אותו בכמה צורות שונות, בשינוי של מילים בודדות / סדר המילים במשפט.לדוגמא: "הציפור הזאת מהממת / הציפור הזאת ממש מהממת / הציפור הזאת מהממת בעיני /בעיני הציפור הזאת מהממת / לדעתי הציפור הזאת מהממת / גם אני חושב שהציפור מהממת /הציפור הזאת מהממת מאוד / מהממת הציפור הזאת" או כל ניסוח אחר אפשרי למשפטהמקורי.

ועכשיו עליךלגלות ולזהות את השינויים הרגשיים שמתעוררים בך, כאשר אתה שומע את אותו הרעיון,בניסוחים שנראים דומים, אבל בפועל הם שונים. כי חכם אמיתי יודע כל משפט בכל ניסוח,מה המשמעות שלו וכיצד הוא משפיע על התת המודע של השומע. ועליך לגלות, לא רק מה משפטהתגובה האידיאלי, לפי הרגש שהוא מייצר לשומע, אלא גם איך לנסח משפט בצורה הטובהביותר, שתיצור את הרגש המדויק, שאתה רוצה ליצור.

ועוד תרגילנוסף בנושא, עליך להיות קשוב לשיחות סביבך. שיחות שלך עם אחרים או שיחות של אחריםעם אחרים. ועליך לשים לב למשפטים שנאמרים ולתגובות של האנשים, למשפטים...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | אימון אישילחיים, מטפל רוחני, פסיכותרפיסט, מטפל התנהגותי קוגניטיבי

הכנס לאתרותהנה מעוד אימון אישי לחיים, מומלץ, איך ליצור רגש...,איך לפתח שיחה זורמת..., איך ליצור רגש..., מכירות, איך ליצור רגשות..., איךלנסח..., למידה, יעוץ נפשי ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49315.aspx