ביטוח נסיעות לחו"ל דרך הגורם הרפואי האישי שלכם
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 06/12/16

היתרונות לביטוח רפואי לנוסעים לחו"ל באמצעות קופת החולים רבים אולם אפשר לקבוע יתרון אחד גדול: קופת החולים היא הגורם המקצועי ביותר בישראל לטיפול בחולים, ובשל כך היא גם הטובה ביותר לבטח אותם בצורה משלימה בחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל: מה עושים במצב שבו צריך להפעיל את הפוליסה

מקרים מסוימים דורשים הפעלה של הפוליסה. ביטוח נסיעות לחו"ל בדרך כלל מאפשר הפעלה במקרים של אשפוז דחוף, מחלה או מוות במשפחה. אבל ישנם עוד מקרים להפעלת הפוליסה, בעיקר עבור אנשים שנוסעים לחו"ל ויש להם מצבים רפואיים כרוניים. לדוגמה, אנשים שנוסעים לחו"ל ויש להם סוכרת או אסתמה, אינם צריכים להיות מוקצים מנסיעה. אולם יש לבטח אותם בצורה מתאימה ולצייד אותם באפשרויות הטובות ביותר על מנת שהטיול שלהם יהיה מוצלח ביותר. להלן כמה טיפים לאנשים בעלי מצבים כרוניים:

· ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות קופת החולים מאפשר לנוסעים בעלי מצבים כרוניים לנסוע מצוידים בליווי אישי ומסמכים  ברורים לגבי מצבם, דבר שמקצר תהליכים במקרה מצער של צורך. הפוליסה הממוצעת של קופת החולים מכסה בדרך כלל עד 250 אלף דולר של התפרצות במחלה קיימת ויציבה שהתרחשה בחו"ל. אם האשפוז לא קשור למחלה הכרונית, גובה הכיסוי הממוצע יאמיר לעד מיליון דולר.

· היה ומדובר במקרים של הפנייה לרופא או רכישת תרופות ובדיקות, דמי ההשתתפות העצמית הם 50 דולר, ושאר הכיסויים הם על חשבון קופת החולים. בנוסף, בהמשך למוזכר לעיל, החולה מצויד במסמכים מהארץ על ידי הרופא המטפל, ולרוב קופות החולים מתחזקות קשרים מקצועיים עם גורמים בכל העולם, כך שהטיפול המתקיים על אדמת המדינה הזרה בה אתם מבקרים ממשיך את הטיפול הישיר בארץ, בין אם המחלה "רדומה" או משפיעה על אורח החיים דרך קבע.

האם לקופות החולים ישנו יתרון גם בביטוחי נסיעות לחו"ל לטיולי אקסטרים / ספורט ועוד?

בהחלט כן. מכיוון שהמסמכים הרפואיים שלכם נוסעים אתכם, כל ספורט אתגרי לרבות טיפוס, צלילה, סקי, צניחה, סנפלינג, דאייה, שייט, גלישה, ספורט חורף וטרקים, מכוסה בצורה מיטבית על ידי קופת החולים. כלומר, מעבר להרחבה המוכרת של ספורט או טרקים, כאן גם הממשק הרפואי הרבה יותר קרוב למה שאתם מקבלים בארץ ובשל כך הוא הרבה יותר נח ויעיל מאשר כל פוליסה אחרת. הכיסוי המרבי בפוליסה מורחבת של קופת החולים הוא כ-1.3 מיליון דולר והוא מכסה על פי רוב: הוצאות רפואיות בחו"ל, איתור וחילוץ, פגיעות גוף, טיפול פיזיותרפיה וכיסוי של 7000 דולר למחלות גאוגרפיות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50270.aspx